MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto Białystok wskazało dwa obiekty wspólnego zamieszkiwania. Pytał o nie wojewoda w kontekście masowego napływu cudzoziemców.

wal
Hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego 5.
Hotel BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego 5. Wojciech Wojtkielewicz/ Archiwum
Miejski hotel i jeden z akademików politechniki zostały wskazane jako dwa miejsca do wykorzystania w kontekście ewentualnego masowego napływu cudzoziemców. Jako obiekty wspólnego zamieszkiwania. Nie ma natomiast w Białymstoku miejsc zbiorowego zakwaterowania ani obozowisk. Podjęto za to działania w celu ochrony zdrowia, życia i mienia mieszkańców Białegostoku.

Spis treści

To pokłosie pisma wojewody podlaskiego, który poprosił samorządy o wskazanie miejsc bądź obiektów, które mogłyby być wykorzystane przy

masowym napływie cudzoziemców, ale nie Ukraińców. W kontekście sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wzbudził wśród samorządowców niepokój.

Interpelacja po piśmie wojewody, które wzbudziło niepokójPojawiły się doniesienia medialne, jak też komentarze niektórych polityków, że to przygotowywanie gruntu pod przyjmowanie cudzoziemców.

Zwłaszcza relokowanych z krajów zachodnich. W tym kontekście stał się zarzewiem sporu politycznego. Pismo stał się też jednym z tematów kampanii do europarlamentu.

W związku z pismem wojewody do starostów powiatów interpelację do prezydenta Białegostoku wystosował radny Paweł Myszkowski.

Jakie miejsca/obiekty na terenie miasta Białystok zostały przez Pana wskazane jako obiekty wspólnego zamieszkania (OWZ)? Proszę o listę miejsc/obiektów wraz z ich lokalizacjami - pytał przewodniczący komisji bezpieczeństwa i samorządności.

Ale nie tylko. Chciał też wiedzieć:

  • Jakie miejsca/obiekty na terenie miasta Białystok zostały przez Pana wskazane jako ośrodki zbiorowego zakwaterowania (OZZ)? Proszę o listę miejsc/obiektów wraz z ich lokalizacjami.
  • Jakie miejsca/obiekty na terenie miasta Białystok zostały przez Pana wskazane jako obozowiska? Proszę o listę miejsc/obiektów wraz z ich lokalizacjami.
  • Jakie działania zostały przez Pana podjęte lub zaplanowane w celu minimalizacji zagrożenia spowodowanego obecnością większej liczby osób z innego kręgu kulturowego w stosunku do mieszkańców Białegostoku? Wydarzenia z ostatnich dni z Warszawy pokazują, że często są to ludzie, którzy negują normy społeczne oraz prawo obowiązujące w naszym kraju.

Nie będzie obozowiska migrantów

Okazuje się, że na terenie Białegostoku zostały wskazane dwa obiekty wspólnego zamieszkiwania. Są to:.

  • Hotel BOSiR Białystok na ul. Michała Wołodyjowskiego 5
  • Dom Studenta Gamma Białystok na ul. Zwierzynieckiej 8.

- Nie wskazano ośrodków zbiorowego zakwaterowania oraz obozowisk z uwagi na to, że miasto nie posiada w swoich zasobach obiektów i terenów, które mogłyby posłużyć do takiego celu - wyjaśnił prezydent.

Dodał, że w celu minimalizacji zagrożenia spowodowanego napływem do Białegostoku i obecnością w mieście większej liczby osób zostały zaplanowane i ujęte w „Planie zarządzania kryzysowego miasta Białystok” (w katalogu zagrożeń - masowe migracje), działania polegające na m.in. wymianie informacji i współpracy z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską, Delegaturą AB W, Strażą Graniczną oraz 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej w Białymstoku w zakresie monitorowania i oceny sytuacji, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, reagowania na zagrożenia oraz koordynowania przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego działalnością wszystkich służb i inspekcji w celu ochrony zdrowia, życia i mienia mieszkańców Białegostoku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny