MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto Białystok szuka firmy do obsługi wyjazdów zagranicznych władz. Radni PiS pytają o podróże prezydentów w poprzednich latach

wal
Czy są chętni do obsługi wyjazdów zagranicznych przedstawicieli władz miasta, przekonamy się 11 grudnia. Wtedy mija termin na zgłaszanie drogą elektroniczną potencjalnych ofert.
Czy są chętni do obsługi wyjazdów zagranicznych przedstawicieli władz miasta, przekonamy się 11 grudnia. Wtedy mija termin na zgłaszanie drogą elektroniczną potencjalnych ofert. Wojciech Wojtkielewicz/Archiwum
Miasto Białystok przymierza się do wyjazdów zagranicznych swoich decydentów w przyszłym roku. Ogłosiło przetarg na ich obsługę. Ma za tą usługę zapłacić nie więcej niż 130 tys. złotych. Nadal trwa zamieszanie w sprawie wyjazdów prezydenta i jego zastępców w poprzednich latach.

Spis treści

Wołkowysk, Nice, Edynburg. O terminy wyjazdów m. in. do tych miast, z podaniem kosztów, składu delegacji i korzyści dla miasta ponownie zapytał w ostatnich tygodniach radny Sebastian Putra. Ponownie, po uprzednie odpowiedzi miasta go nie satysfakcjonowały. Bo miasto niezmiennie odsyła do odpowiedzi udzielonej ponad dziesięć miesięcy temu

[polecane[24327761[/polecane]

Rok sporu o wyjazdy zagraniczne. I nie tylko

Przypomnijmy, że spór o podróże kierownictwa białostockiego magistratu ciągnie się od ponad roku. Pod koniec listopada jako pierwszy z pytaniem o kierunki wojaży i korzyści z nich płynące wystąpił radny Maciej Biernacki z Polski 2050. Za pierwszym razem odpowiedź była na tyle rozczarowująca, że radny wystąpił z ponownym zapytaniem. Tym razem magistrat przygotował sumaryczne bilans wyjazdów prezydenta i jego zastępców od początku tej kadencji.

Okazało się, że były 137 wyjazdy zagraniczne i ponad dwa tysiące krajowe. Delegacja służbowe prezydenta Białegostoku i jego zastępców kosztowały ponad ćwierć miliona złotych. Kierunki wojaży są przeróżne. Białostoccy decydenci uczestniczyli m.in. w spotkaniu opłatkowym białoruskiej Polonii w Wołkowysku, Dniach Miasta Tbilisi, w dorocznym święcie w maltańskiej Sliemie, spotkaniu z przedsiębiorcami w izraelskim Yehudzie, otwarciu restauracji „Białystok” w Grodnie, Dniach Miasta Pskowa, spotkaniu forum sztuki francuskiego Lille, wizycie studyjnej w wydziale zagranicznym rządu Katalonii w Barcelonie. Białostockich decydenci odwiedzili też m.in. Czechy, Koreę, Szwecję, Bułgarię, USA.

W kolejnych miesiącach radny PiS Sebastian Putra wielokrotnie szczegółowo dociekał o koszty, skład delegacji, efekty podróży prezydentów do konkretnych miast. Sekretarz miasta odpowiadał, że informacje na ten temat zostały udzielone w odpowiedzi na interpelację radnego Biernackiego. Sebastian Putra ponawiał pytania, magistrat ponawiał wyjaśnienia. I podobnie jest tym razem. Przynajmniej jeśli chodzi o wyjaśnienia podróży do Wołkowyska. Nie zrażony tym radny poprosił o szczegóły wyjazdów do Nicei i Edynburga.

Przetarg na obsługę wyjazdów

Tymczasem miasto szykuje się do organizowania przyszłorocznych wyjazdów. Właśnie ogłosiło przetarg na ich obsługę. Wiadomo, że za usługę zapłaci nie mniej niż 100 tys. ale tez nie więcej niż 130 tys. Jeśli chodzi o zasięg geograficzny, to warunek jest jeden: cały świat. Co oczekuje w zamian?

Otóż zakres umowy obejmuje zapewnienie (wyszukiwanie, rezerwację, sprzedaż, dostarczenie):

  • biletów lotniczych,
  • kolejowych,
  • autokarowych i promowych
  • noclegów w hotelach za granicą,
  • możliwość korzystania z poczekalni klasy business na lotniskach, z uwzględnieniem warunków podróży i pobytu określonych każdorazowo przez zamawiającego
  • oraz realizację formalności wizowych wraz z dokonaniem opłat wizowych w placówkach dyplomatycznych obcych krajów w Polsce.

Jeśli chodzi o inne wymagania, to miasto oczekuje, że wykonawca przedstawi ofertę transportu – w ciągu 1 godziny od momentu otrzymania zgłoszenia.

- Oferta musi zawierać co najmniej 4 warianty transportu - czytamy w ogłoszeniu podpisanym przez wiceprezydenta Rafała Rudnickiego.

Czy są chętni do obsługi wyjazdów zagranicznych przedstawicieli władz miasta, przekonamy się 11 grudnia. Wtedy mija termin na zgłaszanie drogą elektroniczną potencjalnych ofert.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny