Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:3 [ZDJĘCIA, WIDEO]

(dj), (aip)
Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:3
Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:3 Dawid Łukasik
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Koronę Kielce 3:1.

Ekipa Michała Probierza pewnie pokonała Koronę 3:1. Szkoleniowiec gości wystawił w Kielcach skład, którego średnia wieku wyniosła 22,5 roku.

W pierwszej połowie jedynego gola w 33 minucie strzelił Przemysław Mystkowski.

W drugiej połowie Jagiellonia Białystok remisowała z Koroną 1:1 po strzale Bartłomieja Pawłowskiego już w 50 minucie.

Osiem minut później drugą bramkę dla Jagiellonii zdobył Przemysław Frankowski.

W 75 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Jagiellonii. Piłkę pewnie umieścił w bramce Taras Romanczuk.

Jagiellonia Białystok zakończyła sezon na 11. miejscu w tabeli. Z ekstraklasy spadły drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała i Górnika Zabrze. W niedzielę rozstrzygnie się, kto zdobędzie mistrzostwo Polski. Szanse na to mają Legia Warszawa i Piast Gliwice.

Bramki: Przemysław Mystkowski (33), 1:1 Bartłomiej Pawłowski (50), 1:2 Przemysław Frankowski (58), 1:3 Taras Romanczuk (76-karny).

Żółta kartka - Korona Kielce: Vladislavs Gabovs, Elhadji Pape Diaw. Jagiellonia Białystok: Paweł Olszewski, Jonatan Straus, Przemysław Mystkowski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Paweł Olszewski (84).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 6 313.

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Paweł Olszewski, Guti, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski, Przemysław Mystkowski (od 70. Jacek Góralski), Alvarinho (od 16. Karol Mackiewicz) - Karol Świderski (od 88. Bartosz Giełażyn).

Korona Kielce: Dariusz Trela - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Vladislavs Gabovs (od 60. Michał Przybyła) - Serhij Pyłypczuk, Vlastimir Jovanovic, Rafał Grzelak (od 88. Łukasz Sekulski), Nabil Aankour (od 46. Marcin Cebula), Bartłomiej Pawłowski - Airam Cabrera.