ME: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:0

Piłkarze czują niedosyt po spotkaniu z Lechią
Piłkarze czują niedosyt po spotkaniu z Lechią Archiwum
Pierwszy mecz o punkty po przerwie zimowej przyniósł remis młodej Jagielloni Białystok z Lechią Gdańsk. Po meczu drużyna żołto-czerwonych czuła niedosyt, ponieważ pokazała się z naprawdę dobrej strony.

Młoda Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:0 w pierwszym meczu o punkty po zimowej przerwie. Żółto-czerwoni mogą po spotkaniu czuć duży niedosyt, bo byli zespołem lepszym i stworzyli więcej okazji bramkowych od rywali.

- Pozytywne jest to, że nie przegraliśmy, ale powinniśmy pokusić się o coś więcej - mówi drugi trener białostoczan Dariusz Bayer, który pod nieobecność przebywającego w Portugalii Mariusza Rumaka, kierował z ławki poczynaniami zespołu.

Pierwszy szkoleniowiec podpatrywał w Lizbonie jak wygląda funkcjonowanie szkółki piłkarskiej Sportingu. Po powrocie będzie musiał jednak popracować przede wszystkim nad skutecznością, bowiem właśnie ten element szwankował w ekipie żółto-czerwonych najbardziej.

- Mieliśmy bardzo dużo sytuacji i już w pierwszej połowie mogliśmy prowadzić kilkoma bramkami - przyznaje Bayer.

Dobrych okazji nie wykorzystali przed przerwą Michał Steć oraz Jan Pawłowski i Przemysław Jastrzębski. Temu ostatniemu po dośrodkowaniu z lewej strony pozostało praktycznie tylko przyłożyć głowę, by skierować piłkę do pustej bramki. Niestety, futbolówka przeszła obok słupka.

- Popełnił błąd techniczny, ale to się zdarza - komentuje Bayer.

Niewiele brakowało, by niewykorzystane okazje zemściły się w drugiej połowie. Gospodarze wyszli z kontrą, którą zakończyli strzałem z pola karnego. Na szczęście, bardzo dobrze spisał się w bramce Tomasz Ptak.

- To była jedyna sytuacja Lechii w całym meczu - opowiada Bayer. - Jeśli chodzi o naszą grę, to można być umiarkowanie zadowolonym. Nikogo indywidualnie nie wyróżniam, bo chłopcy dobrze prezentowali się jako zespół - kończy.

Wyniki 18. kolejki

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:0.

Jagiellonia: Ptak - Murawski, Józefiak, Porębski, Zawadzki, Arłukowicz, Kądzior, Tofil (60. Grudziński), Steć, Jastrzębski, J. Pawłowski (85. Zapolnik).

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:1, Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0.

Program 19. kolejki

19-21 marca: Górnik - Ruch, Jagiellonia - Lech, Korona - Cracovia, Lechia - Śląsk, Legia - Bełchatów, Widzew - Polonia W., Wisła - Polonia B., Zagłębie - Arka.