LZS Narewka - Puszcza Hajnówka 3:0

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
LZS Narewka (białe stroje) w tym sezonie już dwukrotnie ograł Puszczę Hajnówka (w strojach zielonych).
LZS Narewka pokonał w derbach powiatu Puszczę Hajnówka 3:0. Dzięki zwycięstwu podopieczni Roberta Kądziora wyprzedzili Promień Mońki i wrócili na pozycję lidera.

O tym, czy przezimujemy na pierwszym miejscu zadecyduje ostatni mecz jesieni. W przyszły weekend zmierzymy się w Mońkach z Promieniem, ale bez względu na wynik tego spotkania już teraz można powiedzieć, że to była niezwykle udana runda w naszym wykonaniu - mówi trener Narewki.

Problem ze skutecznością

O wygranej LZS z Puszczą zadecydowała druga połowa spotkania. Do przerwy mecz był dość wyrównany. Gospodarze objęli prowadzenie w samej końcówce. Szybka kontrę sfinalizował Mariusz Lasota.
- Straciliśmy bramkę na własne życzenie, bo byliśmy przy piłce, wykonywaliśmy dwa rzuty rożne, po których nadzialiśmy się na kontrę. W drugiej połowie graliśmy pod wiatr i było nam trudniej. Niestety, po raz kolejny zawiodła też skuteczność. Nie mamy w zespole typowego snajpera, który wykończyłby nasze akcje. Zresztą świadczy o tym liczba bramek, które tej jesieni zdobyliśmy. Dziesięć goli to stanowczo za mało - zauważa Paweł Łucyk, trener Puszczy.

Problemu ze skutecznością nie mieli natomiast miejscowi, którzy w 65. minucie podwyższyli na 2:0 po strzale Kamila Tomczyka. Rezultat ustalił już w doliczonym czasie gry Mirosław Krasnopolski.
- Oba gole straciliśmy po przerwie po stałych fragmentach gry - rzutach rożnych. To nie były jakieś wypracowane akcje przeciwników. Po prostu błędy w kryciu z naszej strony, których mogliśmy uniknąć - dodaje Łucyk.

Wykorzystali wpadkę

Zadowolenia z wysokiego zwycięstwa nie krył natomiast szkoleniowiec Narewki. Radość jest podwójna, bo jego zespół wykorzystał w minionej kolejce porażkę Promienia, który przegrał z Magnatem Juchnowiec 1:3 i ponownie objął przodownictwo w tabeli.

Wyniki 16. kolejki

LZS Narewka - Puszcza Hajnówka 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Lasota (44), 2:0 - Tomczyk (65), 3:0 - Krasnopolski (90).

Narewka: Wróblewski - Walenciej, Nawrocki, Andrzejewski, Stulgis (75.Murawski), Kożuszkiewicz, Hołownia (65. Makal), Skiepko (80. Jaworski), Dojlida (60. Tomczyk), Lasota.
Puszcza: Brałkowski - D. Korowaj, Woroniecki, Juszczyński, Sokólski (70. Langa), Kicel, Pawluczuk, A. Langa, Żabiński, Sienkiewicz (80. Okuniewski), K. Korowaj.