ŁKS 1926 Łomża zatrzymany przez Hetmana Tykocin

Piłkarze Hetmana Tykocin (czerwone koszulki) nie dali się pokonać liderowi z Łomży Wojciech Wojtkielewicz
W meczu na szczycie IV ligi Hetman Tykocin sprawił niespodziankę, remisując w Dobrzyniewie Dużym z liderującym ŁKS 1926 Łomża 1:1.

Grający w Dobrzyniewie jako gospodarze piłkarze z Tykocina objęli prowadzenie już w 6. minucie. Po błędzie łomżyńskiej defensywy sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Krzysztof Krasucki i nie zmarnował okazji.

Goście wyrównali jeszcze przed przerwą, po uderzeniu Alberta Rydzewskiego. Mimo przewagi ekipie z Łomży nie udało się więcej sforsować obrony ambitnego zespołu z Tykocina.

- Nawet najlepsi nie wygrywają wszystkiego. Ciężko gra się z rywalem, który broni się we własnej szestastce całą drużyną. Najważniejsze jednak, że zachowaliśmy miano niepokonanych - komentuje trener ŁKS Mirosław Dymek.

Skutecznością imponuje drugi z Hetmanów - białostocki. Po pięciu golach na inaugurację w Surażu, zawodnicy ze stolicy województwa zdobyli sześć bramek w potyczce z MKS Mielnik, pokonując spadkowicza z IIII ligi 6:2. Co ciekawsze, wszystkie gole hetmańscy strzelili w drugiej połowie spotkania.

W ważnym dla układów dolnych rejonów tabeli meczu Perspektywa Łomża zremisowała 2:2 z Piastem Białystok.

- Ten wynik to dla nas tragedia. Z kończeniem akcji było fatalnie, bo powinniśmy wygrać, a niewiele brakowało, byśmy wrócili z niczym. Nasza sytuacja stała się krytyczna - komentuje trener Piasta Jacek Bayer.

WYNIKI 19. KOLEJKI

Hetman Tykocin - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 - Krasucki (6), 1:1 - Rydzewski (42).

Hetman Białystok - MKS Mielnik 6:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Oponowicz (27), 1:1 - Domalewski (57), 2:1 - Hillo (62), 2:2 - Wereszczak (66), 3:2 - Domalewski (76), 4:2 - Fajt (81-karny), 5:2 - Bochenek (86), 6:2 - Sienkiewicz (88).

KS Michałowo - Znicz Suraż 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 - Wroceński (68), 2:0- Frąckiel (75).

Włókniarz Białystok - Sparta Augustów 1:1 (1:0.
Bramki: 1:0 - Polkowski (38), 1:1 - Kawałko (90).

Gryf Gródek - Cresovia Siemiatycze 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 - Zalewski (66).

LZS Narewka - Orzeł Kolno 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Lul (28), 2:0 - Polkowski (75), 3:0 - Waluk (85).

Rudnia Zabłudów - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 - Klepacki (3).

Perspektywa Łomża - Piast Białystok 2:2 (2:1).
Bramki: 1:0 - Nerowski (16), 2:0 - Zalewski (31), 2:1 - Zdzichowicz (35), 2:2 - Hawryluk (80).