ŁKS 1926 Łomża sensacyjnie traci punkty. Hokejowe wyniki w 6. kolejce. (zdjęcia)

Piłkarze Piasta (czerwone stroje) wciąż pozostają bez zwycięstwa
Piłkarze Piasta (czerwone stroje) wciąż pozostają bez zwycięstwa Fot. W. Oksztol
ŁKS 1926 Łomża stracił pierwsze punkty w tym sezonie. Podopieczni Mirosława Dymka zremisowali bezbramkowo ze Spartą Augustów. Hokejowe wyniki padały w Mielniku i Siemiatyczach, gdzie miejscowe drużyny zwyciężały odpowiednio 9:2 i 7:1.

Dotychczas pogromy były udziałem głównie lidera z Łomży, który był zdecydowanym faworytem konfrontacji z targaną kontuzjami Spartą.

- Zbyt lekceważąco podeszliśmy do meczu i stąd słabsza pierwsza połowa w naszym wykonaniu - przyznaje Mirosław Dymek, trener ŁKS.

Łomżanie znacznie lepiej zaprezentowali się po przerwie, lecz gospodarzom sprzyjało szczęście. Dość powiedzieć, że dwukrotnie wybijali piłkę z lini bramkowej. Poza tym, znakomicie dysponowany był wczoraj bramkarz Sparty Paweł Brałkowski, który kilka razy pokazał kunszt.

- Nie ma co ukrywać, że ustawiłem zespół bardzo defensywnie - przyznaje Grzegorz Szerszenowicz, trener Sparty. - Co nie zmienia faktu, że zawodnicy zagrali bardzo heroicznie i zostawili na boisku sporo zdrowia - dodaje.
Liderowi po piętach depcze Znicz Suraż, który odniósł już piąte zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarzom trzy punkty dał gol Rafała Maliszewskiego, który tuż przed przerwą zmusił do kapitulacji bramkarza Gryfa Gródek.

Mógł być nawet tuzin goli

Coraz śmielej radzi sobie spadkowicz z III ligi MKS Mielnik, który rozgromił u siebie dobrze spisującego się do tej pory beniaminka LZS Narewka 9:2. Skutecznością błysnął snajper ekipy znad Buga Łukasz Pawluczuk, który zdobył aż pięć bramek.

- W drugiej połowie Narewka zupełnie się otworzyła i można powiedzieć, że gdyby straciła nawet tuzin bramek, to nie byłoby krzywdy - komentuje Radosław Kondraciuk, trener Mielnika.

Do czołówki powoli zbliża się Cresovia, która rozgromiła na własnym boisku pozostającą bez trenera Rudnię Zabłudów 7:1.

Nie strzelili pięciu setek

Nadal nie może się przełamać Piast Białystok, który dalej pozostaje bez zwycięstwa. Podopieczni Jacka Bayera przegrali z KS Michałowo 1:2.
- Jeśli nie strzela się pięciu setek, to trudno, żeby było inaczej - komentuje opiekun Piasta.
Z innych drużyn ze stolicy Podlasia triumfował tylko Hetman, który wygrał na wyjeździe z Perspektywą Łomża 2:1. Włókniarz przegrał w Kolnie z Orłem 0:1.

Wyniki 6. kolejki

Sparta Augustów - ŁKS 1926 Łomża 0:0.
Cresovia Siemiatycze - Rudnia Zabłudów 7:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Lesiuk (8), 2:0 - Lotsuk (24), 3:0 - Zalewski (25), 4:0 - Badowiec (47), 4:1 - Baran (55), 5:1 - Badowiec (71), 6:1 - Zalewski (77), 7:1 - Grochowski (90).
Orzeł Kolno - Włókniarz Białystok 1:0 (1:0). Bangao (40).
Znicz Suraż - Gryf Gródek 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Mierzwiński (44).
MKS Mielnik - LZS Narewka 9:2 (3:0). Bramki: 1:0 - Treszczotko (19), 2:0 - Ł. Pawluczuk (28), 3:0 - Ł. Pawluczuk (45), 4:0 - Ł. Pawluczuk (47), 4:1 - Lech (56), 4:2 - Sejbuk (62-samobójcza), 5:2 - Ł. Pawluczuk (75), 6:2 - Lesiuk (79-karny), 7:2 - Ł. Pawluczuk (80), 8:2 - Rokita (85), 9:2 - Rokita (89).
Piast Białystok - KS Michałowo 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Jurgielewicz (60), 0:2 - Hawryluk (70), 1:2 - Szczęsny (75).
Perspektywa Łomża - Hetman Białystok 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Przybylski (47), 1:1 - Konończuk (49), 1:2 - Ciulkin (85).
Hetman Tykocin - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Maliszewski (45).