Ta olimpiada była największym wydarzeniem, w którym uczestniczyłem. Z całego świata przyjechało 500 drużyn. Nasza wypadła znakomicie - uśmiecha się Paweł Żurakowski, uczeń I LO.
- Wróciliśmy z Chin mając tytuł wicemistrza, czyli drugie miejsce w wyzwaniu, które jest bardzo szybkie, bardzo krótkie, trzeba zrobić coś co działa i co jest twórcze - opowiada Paweł Andryszak, nauczyciel fizyki w I LO w Białymstoku.
Jego ekipa właśnie wróciła z Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach. Uczniowie z całego świata wykonywali przeróżne zadania Destination Imagination to międzynarodowy program edukacyjny. Uczestnicy rozwijają takie umiejętności, jak kreatywność, innowacyjność, praca zespołowa czy zarządzanie czasem i zasobami.
Białostoccy licealiści w ciągu 24 godzin musieli zbudować urządzenie z materiałów ogólnie dostępnych, które przygotowali organizatorzy. To było nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że organizatorzy przygotowali w tym czasie mnóstwo atrakcji. Były to różne spotkania i warsztaty. - Musieliśmy więc przerywać naszą pracę, by uczestniczyć w różnego rodzaju eventach - dodaje nauczyciel.
Chiny na licealistach zrobiły ogromne wrażenie. Wyjazd był bardzo ciekawym doświadczeniem.
- Chiny zaskoczyły nas tym, że wszystko jest tam ogromne. Widzieliśmy Plac Tiananmen wielki plac w centrum Pekinu, Mur Chiński oraz wiele innych imponujących budowli - dzieli się wrażeniami Liza Nalewajko, uczennica I LO w Białymstoku.
No i ta różnica czasu!
- Ciężko było się nam przestawić na czas chiński, bo jest siedem godzin różnicy. I pierwszej nocy spaliśmy bardzo słabo, i byliśmy bardzo zmęczeni, chociaż od rana do wieczora zwiedzaliśmy - uśmiecha się Liza.
Sukces I LO z Białegostoku w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination Pekin 2019 (12.12.2019)
Spełnijmy marzenia licealistów. Wesprzyjmy finansowo ich wyj...
I LO w Białymstoku. Święto szkoły. "Belfer Roku" i "Uczeń R...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Lek na odrastanie utraconych zębów ma być dostępny jeszcze w tej dekadzie
- W jakiej kondycji jest polskie kino? Co będziemy oglądać? Podsumowanie 48. FPFF
- Kolejna katastrofa samolotu z wagnerowcami? Dokładnie miesiąc od śmierci Prigożyna
- Groźne oblicze AI. Nagie zdjęcia nieletnich dziewczynek trafiły do sieci