Legia pokonała Jagiellonię 2:1. Wielki pech białostoczan (wideo, zdjęcia)

Tomasz Frankowski zmarnował karnego
Tomasz Frankowski zmarnował karnego Fot. Wojciech Wojtkielewicz
W meczu 24. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Legia Warszawa wygrała z Jagiellonią Białystok 2:1. Jedynego gola dla gości strzelił Thiago Cionek.

Białostoczanie mogą mówić o wielkim pechu. Tomasz Frankowski nie wykorzystał bowiem rzutu karnego, a w ostatniej akcji Hermes trafił z dystansu w poprzeczkę.

Mecz rozgrywany był na boisku warszawskiej Polonii i toczyło się bez udziału publiczności. Mimo braku wsparcia fanów lepiej rozpoczęli legioniści. W 5. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz KIełbowicz. Piłka wylądowała w okienku bramki Grzegorza Sandomierskiego.

Jagiellonia znakomitą okazję do wyrównania miała w 28 minucie. Za faul Dicksona Choto na Remigiuszu Jezierskim sędzia Dawid Piasecki podyktował rzut karny. Jan Mucha wyczuł intencje Tomasza Frankowskiego i obronił strzał łowcy bramek.

To się zemściło. Alexis Norambuena podał do Bartłomieja Grzelaka, a napastnik Legii skorzystał z prezentu i podwyższył na 2:0.

W II połowie jagiellończycy nie rezygnowali i zostali za to wynagrodzeni. W 67. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Jarosław Lato. Jezierski przedłużył podanie, a Thiago Cionek z bliska uderzeniem głową zaskoczył Muchę.

Mimo wysiłków gościom nie udało się wyrównać. W ostatniej akcji meczu Brazylijczyk Hermes zdecydował się na strzał z daleka, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Kiełbowicz (5), 2:0 - Grzelak (34), 2:1 - Cionek (67). Żółte kartki: Choto, Rzeźniczak, Grzelak - El Mehdi, Cionek, Hermes. Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk).

Legia: Mucha - Rzeźniczak (68. Rybus), Choto, Astiz, Szala, Szałachowski (86. Radovic), Iwański, Jarzębowski, Kiełbowicz, Grzelak, Mięciel (74. Smoliński).
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Cionek, Skerla, El Mehdi (75. Lewczuk), Bruno, Hermes, Grzyb, Lato (82. Maycon), Frankowski (62. Grosicki), Jezierski.