Lechia - Jagiellonia 0:1. Jest przełamanie

Grzegorz Rasiak przyniósł szczęście Jagiellonii. Jego gol zadecydował o wygranej z Lechią Anatol Chomicz
Grzegorz Rasiak strzelił pięć minut przed końcem gola, dającego Jagiellonii Białystok trzy punkty w meczu z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni w dobrych humorach udają się na zimowe urlopy.

Spotkanie rozgrywane na PGE Arena w Gdańsku zgodnie z przypuszczeniami nie było wielkim widowiskiem. Zmierzyły się dwie ekipy, które w ostatnich meczach delikatnie mówiąc, grały słabo.

Mający kłopot z występami na obcych boiskach jagiellończycy na tle gospodarzy prezentowali się jednak trochę lepiej. Już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie, lecz Tomasz Kupisz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie z boiska wiało nudą i zanosiło się na wynik bezbramkowy. Jednak w 85. minucie po stałym fragmencie gry piłka znalazła w polu karnym Rasiaka, który z bliska skierował ją do siatki.

Chwilę później doskonałej okazji na podwyższenie rezultatu nie wykorzystał Ermin Seratlic. Strzał Czarnogórca obronił golkiper gdańszczan Wojciech Pawłowski.

Żółto-czerwoni tym samym przerwali trwającą od pięciu spotkań serię meczów bez zwycięstwa. Było to jednocześnie ich pierwsza wygrana na obcym boisku w tym sezonie.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Grzegorz Rasiak (85).

Żółte kartki: Abdou Traore, Vytautas Andriuskevicius - Alexis Norambuena, Vladimir Kukol, Marko Cetkovic. Sędziował: Robert Małek (Zabrze). Widzów 8 tys..

Lechia Gdańsk: Wojciech Pawłowski - Krzysztof Bąk (28. Marcin Pietrowski), Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Vytautas Andriuskevicius - Ivans Lukjanovs, Łukasz Surma, Paweł Nowak, Abdou Traore, Fred Benson - Josip Tadic.

Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak - Thiago Cionek, Andrius Skerla, Tomasz Porębski, Alexis Norambuena - Tomasz Kupisz, Łukasz Tymiński, Marcin Burkhardt (83. Marko Cetkovic), Tomasz Frankowski (67. Ermin Seratlic), Vladimir Kukol - Grzegorz Rasiak.