MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kradzieże drogich aut w Białymstoku i powiecie. Złodzieje atakują nawet wtedy gdy jesteśmy w domu

krk
Złodzieje polują szczególnie na drogie i ekskluzywne auta
Złodzieje polują szczególnie na drogie i ekskluzywne auta archiwum polskapress
Policjanci informują, że ostatnio na terenie miasta i powiatu dochodzi do dużej liczby kradzieży drogich aut. Zdarza się złodzieje atakują nawet wtedy, gdy właściciele są w tym czasie w domu.

Białostoccy policjanci prowadzą działania w celu ustalenia sprawców kradzieży pojazdów o znacznej wartości, które w ostatnim okresie miały miejsce na terenie miasta i powiatu białostockiego.

Z ustaleń wynika, że złodzieje kradną w godzinach nocnych, sprawcy po wytypowaniu i wcześniejszej obserwacji posesji i właścicieli pojazdu. Najczęściej po północy pokonują ogrodzenie posesji, także poprzez uszkodzenie mechanizmu siłownika bramy, a następnie przełamują zabezpieczenia samochodów, uruchamiają je i odjeżdżają. Zdarza się, że do kradzieży dochodzi także w czasie, gdy właściciele są w tym czasie w domu.

Czytaj też:Pogranicznicy odzyskali kradzione audi i rower

Najpopularniejszymi markami samochodów wśród złodziei w Polsce w 2015 r. były volkswageny i audi. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też samochody japońskie.

Najczęściej kradzione samochody w Polsce. Mamy ich listę. Ja...

Policja apeluje o zachowanie czujności i zwrócenie uwagi na osoby obce, przebywające w rejonach posesji, w szczególności poruszające się pojazdami z numerami rejestracyjnymi spoza województwa podlaskiego lub zagranicznymi.

Zobacz:Sprzedawca odpowie za kradzież 14 aut

Pomocna jest tu sąsiedzka czujność - jedna z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania kradzieżom, mogąca zarówno zapobiec zdarzeniu jak i pomóc w zatrzymaniu sprawcy - informuje oficer z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

Sprawdź:Fikcyjna kradzież auta w Białymstoku. Oszust chciał wyłudzić odszkodowanie

W razie posiadania wszelkich informacji na temat sprawców lub okoliczności kradzieży pojazdów, a także zauważenia podejrzanie zachowujących się obcych w rejonie posesji policja prosi o kontakt z Wydziałem do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod numerem /85/ 670 34 30 lub z dyżurnym miejskim Policji - telefon 997 lub 112.

Na nastepnej stronie przeczytasz jak zabezpieczyć się przed kradzieżą auta

W samochodowej dziupli pięć rozebranych aut i wiele części

źródło: gazetalubulska.pl

Ekskluzywne auta w Białymstoku. Zobacz niezwykłe marki (zdjęcia)

W celu zabezpieczenia się przed ewentualną kradzieżą samochodu zaleca się:

Kradzież auta. Jak postępować, gdy ją stwierdzimy?

  • zamykać starannie samochód, używać zabezpieczeń antywłamaniowych będących na wyposażeniu pojazdu (alarm, immobilizer, lokalizator GPS, blokadę kierownicy itp.) jak też korzystać z zabezpieczeń na posesji (zamykana brama, ustawienie pojazdu w zamykanym garażu);
  • regularnie sprawdzić stan techniczny posiadanych urządzeń alarmowych i monitoringu - zarówno stanowiących wyposażenie samochodu jak i zainstalowanych na terenie posesji (kamer i rejestratorów obrazu);
  • nie pozostawiać w samochodzie dokumentów i kluczyków;
  • nie bagatelizować takich sygnałów jak: podejrzany hałas, włączenie się alarmu, uruchomienie się oświetlenia wzbudzanego ruchem, czy szczekanie psa. O sytuacjach, które mogą wskazywać na działania prowadzące do kradzieży pojazdu bez względu na porę dnia i nocy natychmiast należy informować Policję pod numerami 997 lub 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny