Białostoccy policjanci prowadzą działania w celu ustalenia sprawców kradzieży pojazdów o znacznej wartości, które w ostatnim okresie miały miejsce na terenie miasta i powiatu białostockiego.
Z ustaleń wynika, że złodzieje kradną w godzinach nocnych, sprawcy po wytypowaniu i wcześniejszej obserwacji posesji i właścicieli pojazdu. Najczęściej po północy pokonują ogrodzenie posesji, także poprzez uszkodzenie mechanizmu siłownika bramy, a następnie przełamują zabezpieczenia samochodów, uruchamiają je i odjeżdżają. Zdarza się, że do kradzieży dochodzi także w czasie, gdy właściciele są w tym czasie w domu.
Najczęściej kradzione samochody w Polsce. Mamy ich listę. Ja...
Policja apeluje o zachowanie czujności i zwrócenie uwagi na osoby obce, przebywające w rejonach posesji, w szczególności poruszające się pojazdami z numerami rejestracyjnymi spoza województwa podlaskiego lub zagranicznymi.
Zobacz:Sprzedawca odpowie za kradzież 14 aut
Pomocna jest tu sąsiedzka czujność - jedna z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania kradzieżom, mogąca zarówno zapobiec zdarzeniu jak i pomóc w zatrzymaniu sprawcy - informuje oficer z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.
Sprawdź:Fikcyjna kradzież auta w Białymstoku. Oszust chciał wyłudzić odszkodowanie
W razie posiadania wszelkich informacji na temat sprawców lub okoliczności kradzieży pojazdów, a także zauważenia podejrzanie zachowujących się obcych w rejonie posesji policja prosi o kontakt z Wydziałem do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod numerem /85/ 670 34 30 lub z dyżurnym miejskim Policji - telefon 997 lub 112.
Na nastepnej stronie przeczytasz jak zabezpieczyć się przed kradzieżą auta
W samochodowej dziupli pięć rozebranych aut i wiele części
źródło: gazetalubulska.pl
Ekskluzywne auta w Białymstoku. Zobacz niezwykłe marki (zdjęcia)
W celu zabezpieczenia się przed ewentualną kradzieżą samochodu zaleca się:
Kradzież auta. Jak postępować, gdy ją stwierdzimy?
- zamykać starannie samochód, używać zabezpieczeń antywłamaniowych będących na wyposażeniu pojazdu (alarm, immobilizer, lokalizator GPS, blokadę kierownicy itp.) jak też korzystać z zabezpieczeń na posesji (zamykana brama, ustawienie pojazdu w zamykanym garażu);
- regularnie sprawdzić stan techniczny posiadanych urządzeń alarmowych i monitoringu - zarówno stanowiących wyposażenie samochodu jak i zainstalowanych na terenie posesji (kamer i rejestratorów obrazu);
- nie pozostawiać w samochodzie dokumentów i kluczyków;
- nie bagatelizować takich sygnałów jak: podejrzany hałas, włączenie się alarmu, uruchomienie się oświetlenia wzbudzanego ruchem, czy szczekanie psa. O sytuacjach, które mogą wskazywać na działania prowadzące do kradzieży pojazdu bez względu na porę dnia i nocy natychmiast należy informować Policję pod numerami 997 lub 112.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?