MKTG SR - pasek na kartach artykułów
2 z 15
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Pojazdy ekskluzywne, czyli samochody wyróżniające się ceną...
fot. facebook/Ekskluzywne Auta Białystok

Ekskluzywne auta w Białymstoku. Zobacz niezwykłe marki (zdjęcia)

Ekskluzywne auta w Białymstoku

Pojazdy ekskluzywne, czyli samochody wyróżniające się ceną oraz wyglądem. Zwykle są to auta, których wartość przekracza trzysta tysięcy. Pojawiają się też zdjęcia pojazdów o mniejszej wartości, obok których nie da się przejść obojętnie. Wśród opublikowanych na stronie, znajdują się również samochody, które z racji na swój wiek i unikalność rzadko poruszają się po ulicach i ze względu na to wzbudzają zainteresowanie.

Jak mówi administrator strony, pan Mariusz, pomysł na jej założenie zaczerpnął od znajomego, który taki sam profil prowadzi w Warszawie. Mimo że Białystok jest mniejszy od stolicy, to doszedł do wniosku, iż warto spróbować również w naszym mieście, by zobaczyć jakie pojazdy jeżdżą po stolicy Podlasia o jej okolicach.
Strona istnieje od lipca 2014 roku. Na początku zdjęcia samochodów pojawiały się sporadycznie. Od ubiegłych wakacji ludzie intensywniej zaczęli nadsyłac fotografie aut zobaczonych na ulicach miasta.
-Internauci przesyłają zdjęcia w wiadomości prywatnej, natomiast na profilu publikuję je ja - mówi pan Mariusz. -Częstotliwość z jaką ludzie użytkownicy facebooka nadsyłają zdjęcia zależy od popularności zdjęć. Jeżeli dane auto ma dużo polubień, to dostaję nawet około piętnastu zdjęć w wiadomościach prywatnych - dodaje administrator strony.

Najwięcej polubień uzyskało zdjęcie Dodge Chargera z 1970 roku. Natomiast najbardziej ekskluzywnym samochodem dostrzeżonym w Białymstoku jest czarne Ferrari Berlinetta. To także najdroższy pojazd, który jeździł po naszych ulicach.

Większość ciekawych samochodów stanowią białostockie auta, ale strona dotyczy również aut przejezdnych, które zostają uchwycone zwykle w pobliżu hoteli i mają zamiejscowe tablice rejestracyjne.

Wsród zdjęć znajdujących się na stronie, opublikowane zostały fotografie samochodów elektrycznych marki Tesla. Są to bardzo rzadko spotykane auta, o ogromnej mocy silnika. Mają około 600 KM. Po Białymstoku jeżdżą dwie - jedna ma lokalne rejestracje, natomiast druga jest na amerykańskich "blachach".

Wszystkie zaobserwowane dotychczas ekskluzywne samochody można znaleźć na facebookowym fanpage'u: Ekskluzywne Auta Białystok. Jeżeli ktoś zauważy ciekawy samochód poruszający się po lokalnych ulicach, to może również pochwalić się zrobionym zdjęciem na profilu prowadzonym przez pana Mariusza.

Zobacz również

To ciasto na gofry zawsze się udaje. Upieczesz je w 30 minut

To ciasto na gofry zawsze się udaje. Upieczesz je w 30 minut

3 niesamowite atrakcje nad Morzem Czarnym, które musisz zobaczyć w wakacje!

3 niesamowite atrakcje nad Morzem Czarnym, które musisz zobaczyć w wakacje!

Polecamy

Były marszałek województwa nakręca spiralę nienawiści do uchodźców?

Były marszałek województwa nakręca spiralę nienawiści do uchodźców?

Niewypłacalność firm. Transport i budowlanka są w kłopotach

Niewypłacalność firm. Transport i budowlanka są w kłopotach

Zmarł ojciec Borysa Szyca. Przez lata nie mieli kontaktu

Zmarł ojciec Borysa Szyca. Przez lata nie mieli kontaktu