Koszykówka: Tur Bielsk Podlaski - AZS UWM Olsztyn 103:77

Tym razem koszykarze Tura zrealizowali bez zastrzeżeń założenia taktyczne trenera Andrzeja Sinielnikowa Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Rywale próbowali grać agresywnie, ale byli bezsilni wobec dobrze usposobionych gospodarzy

Drugoligowy Tur Bielsk Podlaski odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa pokonali we własnej sali AZS UWM Olsztyn 103:77.

- Przeciwnicy próbowali grać pressingiem, ale szybko przebiliśmy się przez ich obronę - mówi Aleksy Olesiuk, kierownik drużyny Tura.
Gospodarze uzyskali przewagę dzięki dobrej grze Marcina Monacha, Kamila Zakrzewskiego i Aarona Weresa. Ten ostatni dwukrotnie w pierwszej kwarcie trafił za trzy punkty.

Uspokojeni wyraźnym prowadzeniem bielszczanie oddali rywalom inicjatywę. Zawodnicy z Olsztyna popełniali jednak sporo błędów i mimo agresywniejszej obrony nie potrafili zmniejszyć strat.

- Trochę słabiej zagraliśmy w trzeciej kwarcie - przyznaje Olesiuk. - W ostatniej odsłonie już wszystko wróciło do normy i wypunktowaliśmy przeciwnika - kończy.