MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs "Nasz czysty Białystok" rozstrzygnięty. Laureaci zostali nagrodzeni. Mogli też posłuchać wykładów i spróbować... miodu!

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Za nami finał Miejskiego Konkursu plastyczno-fotograficznego „Nasz Czysty Białystok”. W poniedziałek (10 czerwca)w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku uczestnicy odebrali nagrody i wyróżnienia. Nie zabrakło też ciekawych wykładów i degustacji miodów.

Projekt edukacyjny „Nasz czysty Białystok” jest już 13. edycją konkursu organizowanego od roku 2010 dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Hasło tegorocznej edycji to "Łąki kwietne wokół nas". Konkurs podzielony jest na:

  • konkurs plastyczny - praca plastyczna dla uczniów klas I – III szkół podstawowych;
  • konkurs plastyczny - hasło reklamowe i praca plastyczna dla uczniów klas IV –VI szkół podstawowych;
  • konkurs fotograficzny dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Prace oceniane były pod względem wartości merytorycznej i jej powiązania z tematem przewodnim. Komisja konkursowa brała pod uwagę również stopień zaangażowania dzieci i młodzieży: pomysłowość i oryginalność w sposobie ujęcia tematu. W tym roku swoje prace zgłosiło 80 uczniów z białostockich szkół. Nagrodzonych zostało 9, a wyróżnionych 7 osób.

Promowanie idei łąk kwietnych to ważna sprawa

Celem konkursu jest promowanie idei uprawy łąk kwietnych i korzyści z nich wynikających, uświadomienie społeczeństwa o roli pszczół miodnych oraz przekazanie jak ważne jest zachowanie bioróżnorodności w rolnictwie - wymienia Grażyna Świrydowicz, nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku. - Chcemy też upowszechniać wiedzę na temat jakości powietrza i redukcji spalin, zwrócić uwagę na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego przez kontakt z naturą. Konkurs służy też stworzeniu dzieciom i młodzieży możliwości zdrowej rywalizacji poprzez udział w pracach plastycznych i fotograficznych. Tematy przewodnie konkursów przez te 13 lat to ochrona wody, powietrza i gleby.

Podczas finału można było obejrzeć wystawę prac konkursowych. Jędrzej Grygoruk z Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Białymstoku wygłosił prelekcję na temat działań i przedsięwzięć ekologicznych w mieście, a Urszula Żyłkiewicz z ZSZ nr 5 przygotowała pokaz pszczelarski i opowiedziała o życiu pszczół.

Udział w tego typu konkursach jest ważny, bo daje świadomość dbałości o środowisko naturalne oraz możliwość uczestniczenia w zdrowej rywalizacji i sprawdzenia swoich możliwości, talentów - dodaje Grażyna Świrydowicz. - To też okazja do spotkania się i obejrzenia swoich prac.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny