Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konferencja dla nauczycieli i dyrektorów szkół zorganizowana przez Fundację Aktywności i Rozwoju Osobistego za nami. Zobaczcie jak było

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Projekt łączył ze sobą warsztaty prowadzone dla ponad 450 nauczycieli, a także zajęcia dla ponad 120 dzieci z białostockich szkół podstawowych. Jego zwieńczeniem była konferencja dla nauczycieli, która odbyła się 27 listopada w Białymstoku.
Projekt łączył ze sobą warsztaty prowadzone dla ponad 450 nauczycieli, a także zajęcia dla ponad 120 dzieci z białostockich szkół podstawowych. Jego zwieńczeniem była konferencja dla nauczycieli, która odbyła się 27 listopada w Białymstoku. Fundacja Aktywności i Rozwoju Osobistego
Celem projektu ph. "Kompetencje emocjonalno-społeczne - wsparcie dzieci, młodzieży oraz nauczycieli" Fundacji Aktywności i Rozwoju Osobistego było spojrzenie na edukację z nieco innej perspektywy. Szczególny akcent został położony na takie kompetencje jak radzenie sobie z emocjami, pobudzenie motywacji wewnętrznej, uważność i koncentrację w edukacji dzieci.

Projekt łączył ze sobą warsztaty prowadzone dla ponad 450 nauczycieli, a także zajęcia dla ponad 120 dzieci z białostockich szkół podstawowych.

Nauczyciele dyskutowali o emocjach dzieci

Jego zwieńczeniem była konferencja dla nauczycieli, która odbyła się 27 listopada w Białymstoku. Pojawiły się różne wnioski i przemyślenia. Dużą uwagę zwrócono na to, że w dobie dużej ekspozycji dzieci na niebieskie ekrany praca nad uważnością jak i budowanie świadomości emocji mają szczególne znaczenie. Poza panelami eksperckimi, istotnym elementem wydarzenia była dyskusja wieńcząca obrady. Uczestnicy mogli wymienić poglądy w zakresie edukacji, rozwoju, jak również sposobów zapobiegania i zwalczania trudności w szkołach wśród nieletnich.

- Dzieci pytały mnie kiedy kolejne zajęcia i trudno było im zaakceptować, że to już koniec naszego projektu - mówi Sylwia Świsłowska, prowadząca warsztaty dla nauczycieli oraz zajęcia dla dzieci. - Zachęcam nie tylko nauczycieli, ale również i rodziców do bliższego przyjrzenia się relacji ich dzieci z nowymi technologiami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, jak dzieci obchodzą się ze:

  • smartfonami,
  • tabletami
  • i laptopami.

Obecnie niestety bardzo widoczne są deficyty uwagi jak i większe trudności w radzeniu sobie z emocjami.

- To temat bardzo złożony, ale na pewno warto o tym rozmawiać, budować świadomość, a inicjatywy takie jak ta są zdecydowanie potrzebne - dodaje Sylwia Świsłowska, która sama jest mamą trójki dzieci, a także współautorką książki "Zacznijmy od minuty
uważności", skupionej właśnie wokół tematu skupiania uwagi jak i radzenia sobie z emocjami.

Fundacja działa i wspiera od lat nauczycieli i rodziców

Fundacja Aktywności i Rozwoju Osobistego od ponad 10 lat działa na rzecz wsparcia edukacji wśród dzieci i młodzieży, ale również nauczycieli i całej kardy pedagogicznej. Dąży do popularyzacji tzw. nowoczesnej edukacji, w której każdy z uczniów i nauczycieli czuje się dobrze. Ma szansę na rozwój i równy start w dorosłość. Członkowie fundacji działają wedle zasady - "Wspieramy nie wykluczamy".

Projekt został dofinansowany z dotacji miasta Białystok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny