KEEZA IV LIGA PIŁKARSKA. Liderujący Tur znów był bezlitosny dla rywali i umocnił się na czele tawki

W Bielsku Podlaskim z Turem (białe koszulki) nikomu nie gra się łatwo
W Bielsku Podlaskim z Turem (białe koszulki) nikomu nie gra się łatwo Krzysztof Jankowski
W meczu drużyn czołówki Keeza IV ligi podlaskiej liderujący Tur Bielsk Podlaski rozgromił KS Michałowo 5:1. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Krzysztof Cudowski, a po trafieniu dołożyli Karol Kosiński, Rafał Szeretucha i Patryk Stypułkowski.

Rozmontowanie defensywy Michałowa zajęła bielszczanom nieco ponad pół godziny. Wtedy pułapki ofsajdowej uniknął Cudowski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem płaskim strzałem wyprowadził Tura na prowadzenie. Po zmianie stron goście nie stawiali już takiego oporu i tracili kolejne gole.

- Wygraliśmy zasłużenie i wysoko. Przy prowadzeniu 3:0 zacząłem robić zmiany i wpuszczać na boisko młodzież. Gra nie była już tak płynna, ale mecz ani na moment nie wymknął się spod naszej kontroli - ocenia trener zwycięzców Paweł Bierżyn.

W Augustowie faworyzowana Warmia Grajewo pokonała co prawda Spartę 1:0, ale nie były to łatwo zdobyte punkty i Wilczki musiały mocno się napracować. Szczególnie w pierwszej połowie gospodarze prezentowali się lepiej, często gościli pod polem karnym rywali i trafili nawet piłką w poprzeczkę bramki grajewian.

Decydująca akcja miała miejsce w 55. minucie. Po stałym fragmencie gry futbolówka trafiła do Rafała Hołtyna, a po jego uderzeniu i rykoszecie - do augustowskiej siatki. Ekipa znad Netty nie znalazła odpowiedzi na to wydarzenie i zeszła z boiska pokonana.

WYNIKI 16. KOLEJKI
Tur Bielsk Podlaski - KS Michałowo 5:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Cudowski (31), 2:0 - Stypułkowski (54), 3:0 - Cudowski (67), 4:0 - Kosiński (76), 5:0 - Szeretucha (87), 5:1 - (88).
Sparta Augustów - Warmia Grajewo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Hołtyn (55).
ŁKS 1926 Łomża - Krypnianka Krypno 6:2.
Wissa Szczuczyn - Cresovia Siemiatycze 5:3.

Mecz: Promień Mońki - Orzeł Kolno nie został rozegrany.
Niedziela: Dąb Dąbrowa Białostocka - Hetman Białystok (12), Sokół 1946 Sokółka - MOSP Białystok (13), Sparta 1951 Szepietowo - Wigry II Suwałki (13).
Pauzuje: MKS Mielnik.

1.Tur 12 34 53:9
2. Promień 14 30 47:22