MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 31. Białostocka placówka świętowała swoje 60-lecie

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Jubileusz SP nr 31 w Białymstoku
Jubileusz SP nr 31 w Białymstoku Magda Ciasnowska
Nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wspólnie świętowali 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 31. Były gratulacje, podziękowania, występy artystyczne i wielki tort.

W piątek (24 listopada) społeczność Szkoły Podstawowej nr 31 świętowała 60-lecie istnienia placówki. Z tej okazji w placówce odbyła się wielka jubileuszowa uroczystość.

Zaproszeni goście mieli okazję pogratulować społeczności szkolnej wyjątkowego jubileuszu. Obejrzeli też przygotowaną przez nauczycieli i uczniów część artystyczną. Były taniec, śpiew i gra na skrzypcach. Całość wydarzenia zwieńczył wielki tort.

Historia Szkoły Podstawowej nr 31

Szkoła Podstawowa Nr 31 została wybudowana dzięki dotacji państwa i składkom mieszkańców tego osiedla. Jej budowa trwała 2 lata. Pierwszy dzwonek w SP nr 31 rozległ się 15 września 1963 roku.

- Budowę szkoły szkoły wymusiła rozbudowa osiedla i wejście w wiek szkolny dzieci z powojennego wyżu demograficznego. Do tej pory uczyły się one w przepełnionych placówkach - SP nr 3 i SP nr 20 - mówi Henryk Paliwoda, dyrektor szkoły. - Nowo wybudowana szkoła należała wtedy do największych i najnowocześniejszych placówek oświatowych w Białymstoku. We wrześniu 1963 roku rozpoczęło w niej naukę 564 uczniów uczących się w 14 oddziałach.

Ważną datą w historii placówki jest 5 listopada 1983 r. Tego dnia na uroczystej akademii nadano szkole imię Janusza Korczaka oraz wręczono sztandar. Patrona wybrali sami uczniowie. Sztandar ufundował Komitet Rodzicielski i Rada Osiedla. Również wizerunek sztandaru został wybrany na drodze konkursu szkolnego. Tego dnia odsłonięto również tablicę pamiątkową umieszczona na froncie budynku szkolnego, a na niej napis: "Człowiekowi, któremu śniła się wielka synteza dziecka".

Obecnie szkołą zarządza Henryk Paliwoda, który stanowisko dyrektora objął w 1995 roku.

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny