MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku ma już 75 lat. Uroczystości z udziałem uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Zobacz zdjęcia

OPRAC.: PL
Szkoła istnieje już 75 lat
Szkoła istnieje już 75 lat UM Białystok
W środę (18.10) Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Białymstoku odbyły się uroczystości jubileuszowe z udziałem licznie zaproszonych gości. Placówka ukończyła właśnie 75 lat!

SP 14 ma już 75 lat!

W 75-letniej historii Szkołą Podstawową nr 14 kierowało 9 dyrektorów, a trud nauczania i wychowania białostockiej młodzieży podjęło tu ponad 400 pedagogów.

Zobacz jak wyglądały jubileuszowe uroczystości w SP 14:

– Siedemdziesiąt pięć lat w życiu szkoły to czas intensywnej, codziennej pracy. Dziś jest święto tych wszystkich, których połączyło to miejsce. Życzę pracownikom placówki wielu sukcesów zawodowych, a uczniom jak najlepszych wspomnień ze szkolnych lat – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Historia Szkoły Podstawowej nr 14 w Białymstoku

Początki SP nr 14 sięgają 1948 r., wtedy Bronisława Kuraszkiewicz – pierwszy kierownik placówki – rozpoczęła nowy rok szkolny w skromnym drewnianym budynku przy ul. Kazimierza Pułaskiego. To miejsce liczyło wówczas 7 oddziałów. W latach 1954-1957 wybudowano nowy dwupiętrowy budynek na 12 oddziałów. W 1979 r. szkoła otrzymała imię Kazimierza Pułaskiego – bohatera walk o wolność dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego.

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku. Placówka uroczyście uczciła 30-lecie istnienia

Wraz z powiększaniem się osiedla Nowe Miasto, w latach 1991-1994 rozpoczęto rozbudowę szkoły pozyskując 22 nowe pomieszczenia dydaktyczne, stołówkę z zapleczem kuchennym oraz blok sportowy z 4 salami gimnastycznymi. Tak powstała pierwsza w rejonie szkoła pozbawiona barier architektonicznych. Była wówczas jedną z największych placówek edukacyjnych w Białymstoku – liczyła 81 oddziałów. W 1996 r. po raz pierwszy przyjęto uczniów do klasy integracyjnej. Obecnie funkcjonuje 11 takich oddziałów.

W latach 2007-2017 w placówce przeprowadzono kolejne modernizacje. W 2009 r. oddano do użytku boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią, w 2017 r. – kolejne. W 2015 r. otworzono klasę sportową o profilu piłka nożna. W 2017 r. parter budynku szkoły zaadoptowano na potrzeby Przedszkola Samorządowego nr 84.

– Systematycznie i konsekwentnie realizujemy inwestycje w placówkach edukacyjnych. Wykorzystujemy wszystkie możliwości i okazje, aby obiekty, w których uczą się młodzi białostoczanie, były nowoczesne, komfortowe i sprzyjające nauce – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Czternastka jest placówką pozbawioną barier architektonicznych, bezpieczną i przyjazną.

Zobacz jak wyglądały jubileuszowe uroczystości w SP 14:

W ciągu 75 lat białostocka SP nr 14 wypracowała bogatą tradycję, swój niepowtarzalny klimat, a przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów i absolwentów. Może się także pochwalić licznymi sukcesami i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, interdyscyplinarnymi na szczeblu miejskim, wojewódzkim, rejonowym i ogólnopolskim oraz ścisłą współpracą z rodzicami.

Źródło: www.bialystok.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny