Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 3:2

Tomasz Dworzańczyk tdworzań[email protected] tel. 085 748 95 34
W 26. minucie pierwszego gola dla Jagiellonii strzelił z rzutu karnego Marcin Pacan fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jaga pokonała 3:2 ŁKS Łódź i powróciła na fotel lidera grupy D Pucharu Ekstraklasy.

Wynik jest trochę mylący, bo sugeruje zacięty mecz. Tak jednak nie było. Białostoczanie byli zdecydowanie lepsi, ale marnowali jedną po drugiej znakomite okazje, co omal nie skończyło się nieszczęściem.

- Do końca wynik był otwarty, co było, niestety, naszą zasługą. Powinniśmy zdobyć więcej bramek i zakończyć emocje dużo wcześniej - mówi obrońca Jagi Marcin Pacan.

Zaczęli grać w poprzek

A zaczęło się źle, bo już w pierwszym kwadransie żółto-czerwoni stracili gola. Debiutujący w pierwszym składzie Łukasz Grzybowski popełnił błąd i Kamil Bartosiewicz pokonał Macieja Kudryckiego.

- Zaczęliśmy rewelacyjnie i wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Później niepotrzebnie zaczęliśmy grać w poprzek i straciliśmy trzy bramki - opowiada Zdzisław Leszczyński z ŁKS.

Pogoń rozpoczął Pacan, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Damirze Kojasevicu. Na 2:1 podwyższył Łukasz Tumicz, który dostał znakomite prostopadłe podanie od Alexisa Norambueny, rozgrywającego bardzo dobre spotkanie.

Dwie minuty później prowadzenie podwyższył aktywny w całym spotkaniu Kojasevic, któremu piłkę wyłożył Tumicz.

Na boisko wszedł "snajper"

Wydawało się, że jeśli w tym meczu padną jeszcze bramki, to cieszyć się z nich będą jagiellończycy. Tym bardziej, że po przerwie wszedł na boisko Bośniak Ensar Arifovic, który przed sezonem miał być głównym snajperem żółto-czerwonych. Bośniak miał wczoraj kilka okazji. Zmarnował wszystkie.

Wykorzystali to łodzianie i zdobyli gola kontaktowego, za sprawą Wojciecha Mordzakowskiego.

W nerwowej końcówce, na szczęście, udało się Jadze utrzymać korzystny wynik.

Jagiellonia Białystok - ŁKSŁódź 3:2 (3:1).

Bramki: 0:1 - Bartosiewicz (15), 1:1 - Pacan (26-karny), 2:1 - Tumicz (37), 3:1 - Kojasevic (39), 3:2 - Mordzakowski (68).

Żółte kartki: Łatka, Norambuena - Woźniczka. Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 2 tys.

Jagiellonia: Kudrycki (46. Gikiewicz) - Dzienis, Pacan, Grzybowski (26. Dołubizna, 86. Arłukowicz), Norambuena, Niedziela (66. Twardowski), Łatka, Everton, Renusz, Kojasevic, Tumicz (46. Arifovic).

ŁKS: Pająk (71. Waśków) - Woźniczka, Leszczyński, Bartosiewicz, D. Stachowiak (46. Świątek), Przybyszewski, Kuklis, Pytlarz (67. Ostalczyk), Mordzakowski (80. Potocki), Jarmuda, Asaad (46. Gevorgyan).