Jagiellonia - Arka 3:0. Wielki powrót "Franka", Jaga rozbiła Arkę (zdjęcia, wideo)

Tomasz Frankowski był bohaterem wieczoru.
Tomasz Frankowski był bohaterem wieczoru. fot. Anatol Chomicz
Jagiellonia Białystok na inaugurację wiosny w ekstraklasie pokonała Arkę Gdynia 3:0. Dwie bramki zdobył Tomasz Frankowski, a jedną Paweł Zawistowski.

Mecz był wielkim popisem całej drużyny, ale fani fetowali przede wszystkim powrót do Białegostoku Frankowskiego. Wychowanek klubu wyjechał z Jagiellonii kilkanaście lat temu, a teraz pomaga jej w walce o utrzymanie się w ekstraklasie. Początek miał fantastyczny.

Jaga rozpoczęła mecz z dużym animuszem i szybko dała o sobie znać para Frankowski - Kamil Grosicki. "Franek" idealnie podał, ale "Grosik" w dobrej sytuacji nieczysto trafił w piłkę.

Wkrótce duet napastników Jagi znów dał o sobie znać, tym razem skutecznie. W 26. minucie Grosicki przeprowadził rajd lewą stroną i dograł piłkę wzdłuż pola bramkowego. Brazylijczyk Bruno zmienił piętą tor lotu futbolówki, a Frankowski z bliska wpakował ją do siatki.

Trzy minuty potem było 2:0. Hermes zabrał piłkę gościom w środku boiska i podał do "Grosika". Ten popędził do wysokości pola karnego i idealnie obsłużył "Franka". Tym razem "łowca bramek" huknął lewą nogą i Norbert Witkowski był znów bezradny.

Pod koniec pierwszej połowy Arka otrząsnęła się i zaczęła atakować. Gdynianie mieli jednak problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych. Narażali się przy tym na kontrataki i Jaga mogła podwyższyć prowadzenie. Dopięła swego w 74. minucie, kiedy pięknym uderzeniem z woleja popisał się Paweł Zawistowski, pieczętując triumf żółto-czerwonych.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 - Frankowski (26), 2:0 - Frankowski (29), 3:0 - Zawistowski (74). Żółta kartka: Zakrzewski (Arka). Sędziował: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 6 tys.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, Skerla, Stano, Król, Bruno, Zawistowski (75. Kojasevic), Hermes, Jarecki (64. Lewczuk), Grosicki (85. Fidziukiewicz), Frankowski.

Arka: Witkowski - Kowalski, Żuraw, Łabędzki, Telichowski, Karwan (46. Wachowicz), Ulatowski, Ława, Pietroń (58. Trytko), Nawrocik (72. Moskalewicz), Zakrzewski.