IV liga. Wigry na własne życzenie straciły zwycięstwo, KS Wasilków wrócił na czoło tabeli

od 16 lat
Wigry Suwałki krótko cieszyły się fotelem lidera IV ligi. Biało-Niebiescy niespodziewanie zremisowali u siebie 2:2 z Wissą Szczuczyn, chociaż w 79. minucie prowadzili 2:0. Na potknięciu najgroźniejszego konkurenta w walce o awans skorzystał KS Wasilków, który wysoko wygrał u siebie 4:0 z Turem Bielsk Podlaski i wrócił na szczyt tabeli.

Wigry przystąpiły do meczu z Wissą osłabione brakiem Macieja Makuszewskiego, któremu zmarł tata Andrzej. Z tego powodu spotkanie w Suwałkach poprzedziła minuta ciszy. Po rozpoczęciu gry bardzo dobre wrażenie sprawiali goście ze Szczuczyna, którzy trzymali faworyzowanych gospodarzy daleko od własnej bramki i kontrolowali boiskowe wydarzenia.

W końcu jednak suwalczanie doszli do głosu i zaczęli przejmować inicjatywę. Na efekt bramkowy kibice czekali jednak aż do 62. minuty. Wtedy do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki najwyżej wyskoczył Kacper Rejterada i uderzeniem głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Wigry nadal przeważały i w efekcie w 79. przeprowadziły szybką akcję, którą celnym strzałem wykończył Bartosz Gużewski. Wydawało się, że komplet punktów zostanie w Suwałkach. I wtedy stała się rzecz zupełnie nieoczekiwana. Biało-Niebiescy chyba zbyt długo cieszyli się z gola, bo zagapili się przy wznowieniu gry od środka przez rywali. Wissa kilkoma podaniami przedostała się w pole karne miejscowych i Przemysław Modzelewski zaliczył trafienie na 1:2.

Trener Wigier: Piłka nożna to gra błędów

Piłkarze ze Szczuczyna uwierzyli, że nie wszystko stracone i zaatakowali. W efekcie, jeszcze przed upływem regulaminowego czasu gry, wywalczyli rzut rożny. W polu bramkowym Wigier doszło do zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Daniel Kacprzyk i uderzeniem z niewielkiej odległość doprowadził do remisu. Szok w Suwałkach!

- W początkowych fragmentach Wissa miała posiadanie piłki, natomiast druga część pierwszej połowy i w zasadzie cała druga połowa były pod naszą kontrolą - komentuje trener Wigier Paweł Cimochowski. - Piłka nożna to gra błędów. Nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji podbramkowych, które sobie stworzyliśmy, a było ich dużo. Do tego przy 2:0 straciliśmy praktycznie od otwarcia gry od środka bramkę na 2:1. Potem przypadkowy rzut rożny i gol na 2:2. Szkoda - dodaje.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał zespół z Wasilkowa, który bardzo pewnie uporał się z Turem. Znów skutecznością błysnął Jan Pawłowski, który do swego imponującego dorobku dopisał dwa kolejne gole. Doświadczony napastnik najpierw posłał do siatki futbolówkę głową, a potem najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. W tym momencie gospodarze prowadzili już 3:0, bo na 1:0 bezpośrednio z rzutu rożnego trafił Michał Dawidowicz, a wynik ustalił Michał Poduch.

IV liga. Mocne słowa w szatni Hetmanai jest tego efekt

W kategoriach niespodzianki należy rozpatrywać wyjazdową wygraną Hetmana Skłodowscy Tykocin. Beniaminek na stadionie w Goniądzu pokonał Promień Mońki 2:1.

- Musieliśmy sobie powiedzieć parę mocnych słów w szatni i wyjaśnić, po co jesteśmy w czwartej lidze. Do umiejętności dołożyliśmy ambicję, zaangażowanie, zostawiliśmy na boisku dużo serducha i stąd zwycięstwo. Oby wyglądało to tak we wszystkich pozostałych meczach - ocenia grający prezes Hetmana Rafał Maliszewski.

WYNIKI 15. KOLEJKI

• Wigry Suwałki - Wissa Szczuczyn 2:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Rejterada (62), 2:0 - Gużewski (79), 2:1 - Modzelewski (80), 2:2 - Kacprzyk (89).
  • KS Wasilków - Tur Bielsk Podlaski 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Dawidowicz (20), 2:0 - Pawłowski (57), 3:0 - Pawłowski (66), 4:0 - Poduch (87).
  • Promień Mońki - Hetman Skłodowscy Tykocin 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Poliński (31), 1:1 - Dymek (66), 1:2 - Dudziński (88).
  • Cresovia Siemiatycze - Sparta 1951 Szepietowo 0:6 (0:3). Bramki: 0:1 - Kacprowski (5), 0:2 - Kacprowski (31), 0:3 - Kacprowski (40), 0:4 - Kacprowski (53), 0:4 - Kapica (54), 0:6 - Szulnicki (74).
  • MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Grabówka 3:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Domański (47), 1:1 - Podczarski (52), 1:2 - Kuczyński (52), 2:2 - Podczarski (77), 3:2 - Pasko (84).
  • Czarni Czarna Białostocka - MOSP Białystok 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Łazarski (48), 1:1 - Łabieniec (68).
  • KS Śniadowo - Warmia Grajewo 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - R. Kalinowski (2), 0:2 - Zalewski (59), 0:3 - Wójcicki (69).
  • Krypnianka Krypno - KS Michałowo 5:3 (3:1).
  • Dąb Dąbrowa Białostocka - Orlęta Czyżew 3:1.