Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Interesanci nie mogą już korzystać z dolnego parkingu obok magistratu przy Słonimskiej 1. Są jednak dodatkowe miejsca na górze

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Taki znak postawiono przy wjeździe na dolny parking.
Taki znak postawiono przy wjeździe na dolny parking. Piotr Sawczuk
Zmiany na parkingach obok magistratu przy ul. Słonimskiej 1. Interesanci nie mogą już wjeżdżać na parking dolny. Dostali za to, kosztem urzędników, miejsca na parkingu górnym.

Zakaz wjazdu. A pod nim tabliczka z napisem: Nie dotyczy pracowników Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1. Takie oznaczenie pojawiło się przy wjeździe na dolny parking obok magistratu. Do tej pory 18 miejsc z istniejących tam 67 było zarezerwowane dla interesantów. Teraz z wszystkich mogą korzystać wyłącznie urzędnicy.

- Interesanci nic nie tracą. Do tej pory na dolnym parkingu było wyznaczonych 18 miejsc dla interesantów. Po likwidacji miejsc parkingowych dla samochodów urzędników miejskich i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej (ta instytucja przeniosła się już do innego budynku - przyp. red.), na górnym parkingu interesanci będą mogli skorzystać z 14 miejsc (w tym 2 dla niepełnosprawnych) oraz z kilku miejsc na placu przed urzędem, wskazywanych przez strażnika w miarę potrzeby - mówi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Czytaj też: Prezydent Truskolaski rozliczał swój dekalog

Dodaje, że zmiana organizacji usprawni parkowanie przy urzędzie. - Chodzi o to, by na dole nie zostawiały swoich aut osoby, które idą na osiem godzin do pracy, a miejsce przez ten czas jest zajęte. Wiem, że do tej pory parkowali tu pracownicy III LO, Centrum Onkologii czy też innych okolicznych instytucji, oraz mieszkańcy pobliskich bloków - mówi prezydent.

Podkreśla, że trudno jest strażnikowi, który stoi na górze, sprawdzić kierowców parkujących na dole, czy faktycznie przyjeżdżają do urzędu. – Teraz, kiedy osoby spoza urzędu będą mogły stawiać auta wyłącznie na górze, strażnik będzie widział, czy ktoś faktycznie przyjechał do urzędu czy nie - wyjaśnia Tadeusz Truskolaski.

Pytamy, czy jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że na górze wszystkie miejsca będą zajęte, a na dole wolne, to strażnik wpuści interesanta na dół?

Czytaj też: Ul. Słonimska: Nowy parking przy Urzędzie Miejskim już gotowy (zdjęcia)

- Wiadomo, że w urzędzie interesanci spędzają 20-30 minut, więc rotacja będzie duża i miejsc nie powinno zabraknąć - mówi prezydent.

Dodaje jednak, że jeśli do urzędu docierać będą sygnały o braku miejsc dla interesantów, rozważona będzie zmiana zasad.

Oznaczenia miejsc na górnym parkingu, które do tej pory były zarezerwowane dla urzędników nie zostały jeszcze zmienione. Strażnik miejski kierujący ruchem powiedział nam, że niedługo oznaczenia będą zmienione. Interesanci już teraz mogą tu jednak stawiać auta.

Oprócz zwolnionych przez urzędników 14 miejsc (w tym 2 dla niepełnosprawnych), naliczyliśmy jeszcze 13 miejsc wzdłuż ul. Starobojarskiej, które już wcześniej zostały zarezerwowane dla interesantów. Stoi tam znak zakazu parkowania, który nie dotyczy właśnie interesantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny