III liga. W derbowym starciu ŁKS Łomża wygrał z Jagiellonią II Białystok 2:1. Remis Olimpii Zambrów

Rezerwy Jagiellonii przegrały trzeci mecz z rzędu i znalazły się bardzo blisko dna trzecioligowej tabeli jagiellonia.pl
Trzeciej z rzędu porażki doznała Jagiellonia II Białystok. Tym razem trzecioligowcy ze stolicy regionu ulegli na wyjeździe w derbowym starciu ŁKS-owi Łomża 1:2, chociaż do przerwy prowadzili 1:0. Potem jednak Żółto-Czerwoni byli na tle dobrze dysponowanych rywali tylko cieniem zespołu i po raz kolejny zeszli z boiska pokonani. Cenny remis 1:1 w Skierniewicach z Unią zanotowała Olimpia Zambrów.

W Łomży stawką były nie tylko punkty, których oba zespoły bardzo potrzebowały, ale i derbowy prestiż. Początek nie był jednak widowiskowy i nie mógł zadowolić kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, wiele było strat, a jedynym zagrożeniem dla bramkarzy okazały się stałe fragmenty gry.

ŁKS - Jagiellonia II 2:1. Goście w II połowie zepchnięci do defensywy

Jak pierwszy spróbował z rzutu wolnego Mikołaj Wasilewski z Jagiellonii II, ale przestrzelił, podobnie jak łomżanin Felipe. Trzecie podejście było już udane. Tuż zza linii pola karnego przymierzył Jagiellończyk Krzysztof Toporkiewicz, piłka minęła mur gospodarzy i ugrzęzła w siatce gospodarzy. ŁKS ruszył do odrabiania strat, ale do końca pierwszej połowy goście w miarę panowali nad sytuacją.

Druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej. Gospodarze zepchnęli białostoczan do głębokiej defensywy i nie pozwalali im opuścić własnej połowy boiska. Na bramkę rezerw Jagi sunął atak za atakiem, ale długo bramkarz Miłosz Piekutowski zachowywał czyste konto.

Przełom nastąpił kwadrans przed końcem. Do dośrodkowanej z głębi pola futbolówki najwyżej wyskoczył Rafał Maćkowski i ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. Gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli, a sprawę ułatwiła im czerwona kartka, którą w wyniku dwóch żółtych zobaczył obrońca gości Patryk Czerech. Kilka minut później Szymon Kuźma wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i uderzył nie do obrony, zapewniając łomżanom zasłużone zwycięstwo.

Olimpia zastopowała Unię

Olimpia nie przegrała czwartego meczu z rzędu, a remis 1:1 na wyjeździe z rozpędzającą się Unią to niezły rezultat. Zambrowanie objęli prowadzenie na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Ukraińca Oresta Tkaczuka, ale rywale szybko doprowadzili do wyrównania.

WYNIKI 8. KOLEJKI

• Unia Skierniewice - Olimpia Zambrów 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Tkaczuk (49), 1:1 - Dzięgielewski (56).
  • Olimpia: Przybylak - Ciborowski, Radecki, Wybraniec, Gościniarek, Malinowski, Romanowicz (76. Gojko), Jakimiuk, Parobczyk (76. Bayer), Korczak, Tkaczuk (62. Jastrzębski).
  • ŁKS Łomża - Jagiellonia II Białystok 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Toporkiewicz (27), 1:1 - Maćkowski (76), 2:1 - Kuźma (86).
  • ŁKS: Rosiak - Żebrowski, Dobrowolski (66. Świderski), Chorolskyj, Mich, Azikiewicz, Felipe (78. Mordasiewicz), Bernatowcz, Kuźma, Pawczyński (46. Maćkowski), Radaszkiewicz (88. Melao).
  • Jagiellonia II: Piekutowski - Wasilewski, Ozga Kobus, Czerech, Pankiewicz (76. Burkowski), Toporkiewicz (76. Huczko), Orpik (46. Zielecki), Matsui ()87. Mościcki), Wojdakowski, Twarowski (57. Samborski).
  • Lechia Tomaszów Mazowiecki - Concordia Elbląg 4:1, Mławianka Mława - Broń Radom 3:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 1:1, Pilica Białobrzegi - Legia II Warszawa 1:1, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - GKS Bełchatów 3:1, Victoria Sulejówek - Legionovia Legionowo 1:0, Warta Sieradz - GKS Wikielec 0:1.

1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 8 21 20-9
2. GKS Bełchatów 8 17 16-10
3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 7 16 17-5
4. Victoria Sulejówek 8 16 12-6
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 7 13 13-7
6. Legia II Warszawa 7 12 16-8
7. Unia Skierniewice 8 12 15-13
8. Pelikan Łowicz 8 11 12-7