III liga piłkarska. W derbach Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 0:1, a ŁKS Łomża znów bez punktu

od 16 lat
W trzecioligowych derbach regionu Olimpia Zambrów przegrała z Jagiellonią II Białystok 0:1. Tym samym została przerwana seria meczów bez porażki zambrowian, która trwała od 27 sierpnia br. ŁKS Łomża przegrał natomiast na wyjeździe z Mławianką Mława 0:2.

Przystępując do derbowego spotkania z Jagiellonią II Białystok Olimpia Zambrów ostatni raz przegrała 28 sierpnia br. z Concordią Elbląg 0:1. Cztery dni później, 27 sierpnia zremisowała z Mławianką Mława 1:1 i od tamtego spotkania nikt ją nie pokonał, aż do soboty, 4 listopada.

W meczu derbowym, rozegranym na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie Olimpia przegrała z rezerwami Jagiellonii 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla białostoczan strzałem z głowy zdobył Paweł Olszewski w 46 minucie.

- Każda passa się kiedyś kończy - mówił po meczu dla klubowych mediów Olimpii piłkarz Sebastian Dąbrowski. - Uważam, że dziś zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Wynik miał szansę być zupełnie inny. Jagiellonia to zespół jakościowy i wiedzieliśmy, że nawet najmniejszy błąd może kosztować nas stratę bramki. Cieszy jednak zaangażowanie i gra jaką prezentowaliśmy - dodał zawodnik Olimpii.

Gospodarze od 73 minuty grali w przewadze jednego piłkarza, gdy za drugą żółtą kartkę, czerwony kartonik ujrzał Krzysztof Toporkiewicz. Jednak nie zmienili już losów spotkania przegrywając 0:1.

Inną serię, mniej chlubną kontynuują piłkarze ŁKS Łomży. Ostatni raz wygrali 16 września z Jagiellonią II Białystok (2:1), a ostatnie punkty wywalczyli remisując 29 września br. z Olimpią Zambrów 0:0. W sobotę przegrali na wyjeździe z Mławianką Mława 0:2 i podopieczni trenera Marcina Mroczkowskiego zajmują spadkowe, 17 miejsce w tabeli III Ligi grupy I.

Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Paweł Olszewski 46
Olimpia: Leo Przybylak – Paweł Szatała, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Bartosz Bayer, Patryk Malinowski, Jakub Romanowicz (76. Kacper Piekarski), Maksymilian Korczak, Rafał Parobczyk, Kacper Głowicki (62. Przemysław Jastrzębski), Denis Gojko (70. Sebastian Dąbrowski)

Mławianka Mława - ŁKS Łomża 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Odilon 23, 2:0 Stanisław Hrebeń 56.
ŁKS: Rosiak - Dobrowolski, Weremko, Walczak, Świderski, Mich, Bernatowicvz, Żebrowski, Azikiewicz, Kuźma, Radaszkiewicz.

Pozostałe wyniki 15. kolejki
GKS Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Mateusz Szymorek 65, 2:0 Hubert Karpiński 82.

Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Bartosz Kapustka 9, 2:0 Mateusz Możdżeń 57, 2:1 Dominik Hładun 73 (samobójcza)

Pelikan Łowicz - GKS Wikielec 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Mateusz Jajkowski 59, 1:1 Szymon Sołtysiński 80 z karnego.

Broń Radom - Warta Sieradz 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Sebastian Kobiera 44.

Concordia Elbląg - Victoria Sulejówek 4:1 (3:1).
Bramki: 0:1 Jan Dźwigała 4, 1:1 Mateusz Szmydt 34, 2:1 Kacper Noworyta 42, 3:1 Mateusz Szmydt 45, 4:1 Mateusz Szmydt 67.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Arkadiusz Ciach 31, 1:1 Kacper Sommerfeld 84.

Pilica Białobrzegi - Unia Skierniewice 0:4 (0:2).
Bramki: 0:1 Adrian Dudziński 35, 0:2 Kamil Sabiłło 44, 0:3 Aleksander Sulikowski 74, 0:4 Filip Becht 90.