III liga. Olimpia Zambrów dogoniła Lechię Tomaszów Mazowiecki i zremisowała 2:2. Porażki ŁKS Łomża i Jagiellonii II Białystok

W 17. kolejce III ligi tylko Olimpia Zambrów wywalczyła jeden punkt. Zespoły Jagiellonii II Białystok i ŁKS Łomża przegrały swoje mecze Ewa Bujko-Zielińska
W przedostatniej kolejce spotkań w tym roku III ligi piłkarskiej grupy I z drużyn z Podlaskiego jedynie Olimpia Zambrów zdobyła punkt remisując z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2. ŁKS Łomża przegrał 0:2 z Pilicą Białobrzegi i spadł już na ostatnie miejsce w tabeli. Jagiellonia II Białystok uległa Pelikanowi Łowicz 0:1.

Piłkarze Olimpii Zambrów odwrócili niekorzystny dla nich wynik 0:2 i zremisowali w ostatnim kwadransie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2. Bramkę dającą remis zdobył z rzutu karnego w 83 minucie Patryk Malinowski.

- Wiedzieliśmy, że gramy z dobrym zespołem, który zaliczył serię zwycięstw. Podeszliśmy solidnie do tego meczu. Brawo dla chłopaków, którzy przegrywając 0:2 odwrócili wynik remisując. Musimy szanować ten punkt. Podejście, energia zawodników po zmianach - szacunek im za to. Wiedzieliśmy, że Lechia traci dużo bramek po 60 minucie. Podkręciliśmy więc tempo w drugiej połowie i tak się stało - powiedział po zakończeniu meczu trener Olimpii Zambrów Mykola Dremliuk.

ŁKS Łomża nie może przerwać fatalnej serii i po porażce z Pilicą Białobrzegi spadł już na ostatnie miejsce w tabeli.

Przegrały także rezerwy Jagiellonii Białystok. W Łowiczu ulegli Pelikanowi 0:1.

Olimpia Zambrów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Krystian Kolasa 28, 0:2 Krystian Kolasa 68, 1:2 Sebastian Dąbrowski 74, 2:2 Patryk Malinowski 83 z karnego.
Olimpia: Leo Przybylak – Paweł Szatała, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek, Patryk Malinowski, Maksymilian Korczak, Bartosz Bayer (46. Denis Gojko), Jakub Jakimiuk, Rafał Parobczyk (70. Sebastian Dąbrowski), Przemysław Jastrzębski (63. Jakub Romanowicz).

Pilica Białobrzegi - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Aleksander Stawiarz 51, 2:0 Bartosz Zawadzki 81.
ŁKS Łomża: Kalinowski - Żebrowski, Mich, Khorolskyi, Weremko, Bernatowicz, Walczak, Świderski, Kuźma, Felipe, Bednarek.

Pelikan Łowicz - Jagiellonia II Białystok 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Jakub Pawlicki 16

Pozostałe wyniki 17. kolejki
Legia II Warszawa - GKS Bełchatów 6:0 (3:0).
Bramki: 1:0 Róbert Pich 15, 2:0 Bartosz Kapustka 32, 3:0 Wiktor Puciłowski 37, 4:0 Róbert Pich 65, 5:0 Patryk Sokołowski 79, 6:0 Maksymilian Stangret 88.

Broń Radom - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Piotr Owczarek 8, 2:0 Marcin Szymczak 55 z karnego.

Concordia Elbląg - GKS Wikielec 1:1 (0:0).
Bramki: 1:0 João Criciúma 50, 1:1 Mateusz Jajkowski 85 z karnego.

Mławianka Mława - Warta Sieradz 1:3 (0:0).
Bramki: 1:0 Stanisław Hrebeń 55 z karnego, 1:1 Paweł Koncewicz-Żyłka 81, 1:2 Seweryn Michalski 83 z karnego, 1:3 Seweryn Michalski 90 z karnego.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Arkadiusz Ciach 6, 1:1 Konrad Rudnicki 22, 1:2 Maciej Wilanowski 90.

Unia Skierniewice - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:7 (1:4).
Bramki: 0:1 Ołeksij Zinkewycz 8, 0:2 Nikodem Niski 16, 0:3 Aleksander Gajgier 22, 0:4 Dominik Gedek 35, 1:4 Adrian Dudziński 42, 1:5 Dominik Gedek 66, 2:5 Mykyta Wasin 68, 2:6 Kamil Odolak 77 z karnego, 2:7 Kamil Odolak 90.