II liga piłkarska: Remisy Sokoła i Wigier. Druga porażka Ruchu.

(ted)
Piłkarze Sokoła (niebieskie stroje) nieźle spisali się w Rzeszowie
Piłkarze Sokoła (niebieskie stroje) nieźle spisali się w Rzeszowie Krystyna Baranowska/Nowiny
Sokół Sokółka dobrze rozpoczął sezon. Beniaminek rozgrywek zremisował na wyjeździe z Resovią Rzeszów 2:2. Punkt zdobyły też Wigry Suwałki, remisując u siebie ze Zniczem Pruszków 1:1. Gorzej poszło Ruchowi Wysokie Mazowieckie, który przegrał w piątek 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Była to druga z rzędu porażka Mlecznych, którzy na inaugurację ulegli u siebie Wiśle Płock 0:3. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że ekipa Sławomira Kopczewskiego miała z trójki podlaskich zespołów zdecydowanie najtrudniejszych przeciwników.

Wynik z poprzedniego weekendu powtórzyły także Wigry Suwałki, które tym razem zremisowały 1:1 ze Zniczem Pruszków. Prowadzenie dla rywali zapewnił w 63. minucie Artur Januszewski, po dobrze wykonanym rzucie rożnym.

Wyrównał Grażvydas Mikulenas, który podobnie jak przed tygodniem Sebastian Radzio, także w ostatniej minucie trafił do siatki. Z tą różnicą, że tym razem Litwin gola strzelił z rzutu karnego, podyktowanego po faulu właśnie na Radzio.

Inauguracja sezonu przez Sokoła Sokółka była wielką niewiadomą. Ekipa Witolda Mroziewskiego tydzień temu przełożyła mecz ze Stalą Stalowa Wola, więc zmagania rozpoczęła od spotkania w Rzeszowie.

Mecz lepiej zaczęli gospodrze,któzy objęli prowadzenie w 21. minucie. Sokół jednak nie poddał się i po akcji Michała Mościńskiego do siatki trafił Marek Gołębiewski.

W drugiej połowie ekipa z Sokółki wyszła na prowadzenie, po pięknej akcji i golu Mościńskiego. W Rzeszowie zapachniało wówczas sporą niespodzianką. Niestety, wyrównał tuż przed końcem Dariusz Kantor.

- Byliśmy po przerwie nieco lepsi i szkoda, że zabrakło trzech minut, żeby cieszyć się z wygranej. Dlatego mamy niedosyt, chociaż punkt też jest sukcesem - mówi Witold Mroziewski, trener Sokoła.

Wyniki 2. kolejki
Resovia Rzeszów - Sokół Sokółka 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Pontus (21), 1:1 - Gołębiewski (27), 1:2 - Mościński (65), 2:2 - D. Kantor (87).

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Januszewski (63), 1:1 - Mikulenas (90-karny).

Wisła Płock - Jeziorak Iława 1:0, Olimpia Elbląg - Start Otwock 1:1, OKS 1945 Olsztyn - Pelikan Łowicz 1:1, GLKS Nadarzyn - Motor Lublin 2:1, Okocimski Brzesko - Stal Rzeszów 2:2.

W piątek grali: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0.
Mecz: Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice został przełożony.