II liga koszykówki. Żubry Białystok z kolejnym zwycięstwem. Nieudana pogoń Tura w ostatniej kwarcie

Łukasz Kuczyński w meczu z Lublinianką zdobył dla Tura 14 punktów
Łukasz Kuczyński w meczu z Lublinianką zdobył dla Tura 14 punktów Wojciech Wojtkielewicz
Zespół Enea Żubry Chorten Białystok w środowej kolejce spotkań II ligi koszykarzy pokonał na wyjeździe Sokoła Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 87:60. Gorzej poszło Turowi Basket Bielsk Podlaski. Bielszczanie przegrali u siebie z Lublinianką LUK Lublin

Białostockie Żubry sięgnęły po piąte zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego w spotkaniu z Sokołem Ostrów Mazowiecka wygrali każdą z czterech kwart: 22:19, 26:15, 22:18, 17:8 pewnie wygrywając 87:60.

Tur Basket Bielsk Podlaski musiał gonić koszykarzy Lublinianki KUL Lublin. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 43:46. W trzeciej kwarcie powiększyli swoją przewagę nad bielszczanami do 11 punktów. Ostatnie 10 minut meczu do pogoń Tura. Na minutę i dwie sekundy przed końcem Łukasz Kuczyński trafił za dwa punkty i będąc faulowanym wykorzystał jeszcze rzut wolny doprowadzając do remisu 79:79.

Niestety, na sekundę przed ostatnią syreną najlepszy i najskuteczniejszy koszykarz gości Michał Gospodarek trafił do kosza Tura przesądzając o zwycięstwie Lublinianki 81:79. Gospodarek w całym meczu zdobył 28 punktów.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Lublinianka KUL Lublin 79:81 (25:20, 18:26, 15:23, 21:12).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 15, Piotr Bobka 7, Aaron Weres 8, Pavlo Bondarenko 2, Łukasz Kuczyński 14, Jan Lipiński 1, Patryk Milewski 14, Wojciech Jakubiak 9.

Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka - Enea Żubry Chorten Białystok 60:87 (19:22, 15:26, 18:22, 8:17).
Ebea Żubry Chorten: Paweł Śpica 18, Karol Obarek 7, Krystian Tyszka 21, Mikołaj Styczeń 8, Arkadiusz Zabielski 8, Bartosz Strażewicz, Maurycy Kłos, Jan Świtaj 7, Adrian Siemionkowicz, Hubert Wyszkowski 16, Paweł Trypus 2.