Koszykówka. Żubry Białystok i Tur Bielsk Podlaski w natarciu. Pewne zwycięstwa naszych ligowców

Żubry Chorten Białystok pokonały Isetię Białołęka Warszawa 98:67 i są liderami II ligi po czterech kolejkach Wojciech Wojtkielewicz
W czwartej kolejce II ligi koszykówki mężczyzn Żubry Chorten Białystok pokonały na własnym parkiecie Isetię Białołęka Warszawa 98:67, a Tur Basket Bielsk Podlaski zwyciężył, także u siebie Ochotę Warszawa 79:42. Białostoczanie z kompletem wygranych są liderami rozgrywek. Tur zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Tur Basket Bielsk Podlaski już po pierwszej kwarcie wygrywał z drużyną z Ochoty Warszawa 26:5, w drugiej kwarcie dołożył kolejne 10 punktów do swojej przewagi prowadząc 45:14. Tak dużej przewagi nie mógł stracić i Tur pewnie wygrał 79:42.

Ciekawiej było w Białymstoku. Rywale z Warszawy z drużyny Iseta Białołęka dotrzymywali kroku faworytom Żubrom Chorten do 17 minuty meczu. Pierwszą, bardzo wyrównaną kwartę, podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrali jednym "oczkiem" 21:20. W drugiej kwarcie, jeszcze w 17 minucie, po trafieniu Patryka Jankowskiego, goście wygrywali 34:33. I wówczas nastąpił zryw Żubrów. Koszykarze Białołęki naciskani kilkakrotnie stracili piłkę, a w ataku gospodarze byli bezlitośni. Hubert Wyszkowski trzykrotnie posłał piłkę do kosza rywali. Punkty zdobyli także Arkadiusz Zabielski oraz Karol Obarek i Żubry odskoczyły gościom na 10 punktów 44:34.

Rogate Derby dla koszykarzy Żubrów Chorten Białystok. Zwycięstwo nad Turem 89:79
Białostoczanie w IV kwarcie nie pozwolili zbliżyć się już do siebie gościom wygrywając po raz czwarty w tym sezonie 98:67.

W kolejnym meczu Żubry Chorten zmierzą się z także niepokonaną drużyną Znicza Basket Pruszków (14.10 godz. 17), a Tur Basket zagra na wyjeździe z Profbud Legią Warszawa (piątek, 13.10 godz. 20).

Żubry Chorten Białystok - Isetia Białołęka Warszawa 98:67 (21:20, 26:15, 23:14, 28:18).
Żubry Chorten: Bębeniec 5, Obarek 15, Tyszka 7, Niewiński, Zabielski 11 - Kłos 7, Świtaj 6, Babińczuk, Siemionkowicz 2, Wyszkowski 28, Styczeń 11, Trypus 6.

Tur Basket Bielsk Podlaski - MKS Ochota Warszawa 79:42 (26:5, 19:9, 24:10, 10:18).
Tur Basket: Krakowiak 9, Bobka 10, Weres 6, Bondarenko 15, Kuczyński 12, Grigoruk, Lipiński 2, Milewski 13, Jakubiak 4, Marczuk 8.