II liga koszykówki. Enea Żubry Chorten Białystok znów pokazał siłę, Tur Basket z dotkliwą porażką

Białostockie Żubry grają koncertowo i wysoko wygrywają z rywalami
Białostockie Żubry grają koncertowo i wysoko wygrywają z rywalami Wojciech Wojtkielewicz
W środowej kolejce II ligi koszykarzy tylko Żubry Białystok cieszyły się ze zwycięstwa nad Sokołem Ostrów Mazowiecka 84:65. Tur Basket Bielsk Podlaski nie miał tęgich min po wyjazdowej porażce z silną drużyną Lublinianki 65:92.

Bardzo szybko koszykarze białostockich Żubrów pokazali kto rządzi na parkiecie w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego uzyskali 14 punktową przewagę prowadząc 31:17. Do przerwy powiększyli ją do 22 "oczek" 53:31. Na parkiecie mogli więc zaistnieć wszyscy wpisani do protokołu zawodów białostoccy koszykarze. Ostatecznie Enea Żubry Chorten Białystok wygrała pewnie z Sokołem 84:65, a 11 punktów zdobył debiutujący w zespole Tomasz Deja.

Lublinianka KUL Basketball, po pozyskaniu amerykańskiego rozgrywającego Rogera Dale Ray, jest groźna dla najlepszych drużyn. Mocno przekonali się o silne zespołu z Lublina koszykarze Tura, którzy doznali największej porażki w sezonie. Podopieczni Rafała Króla przegrali różnicą 27 punktów 65:92. Gospodarze "odjechali" Turowi, w drugiej kwarcie, gdy zdobyli 14 punktów z rzędu bez punktowej odpowiedzi ze strony Tura.

Enea Żubry Chorten Białystok - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 84:65 (31:17, 22:14, 17:14, 14:20).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 8, Maciej Bębeniec 4, Krystian Tyszka 9, Hubert Wyszkowski 24, Karol Obarek 10, Jakub Więcko 2, Bartosz Strażewicz, Tomasz Deja 11, Mikołaj Styczeń 16, Paweł Trypus, Jakub Kozłowski.

Lublinianka KUL Basketball - Tur Basket Bielsk Podlaski 92:65 (21:18, 27:17, 18:18, 26:12).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 10, Piotr Bobka 4, Wojciech Jakubiak, Aaron Weres 16, Łukasz Kuczyński 11, Jakub Grigoruk 2, Pavlo Bondarenko 4, Maciej Kurzyna, Patryk Milewski 12, Marcin Marczuk 3, Mariusz Rapucha 3.