Koszykówka. Dobry mecz Żubrów i lider Znicz Pruszków pokonany w jego własnej hali

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok odrobili stratę z meczu I rundy wygrywając w Pruszkowie ze Zniczem 74:63 Wojciech Wojtkielewicz
Po wpadce i porażce z Isetią Białołęka Warszawa koszykarze Żubrów Białystok w dobrym stylu pokonali lidera II ligi Znicz Pruszków 74:63 i to w jego hali. Kolejny mecz białostoczanie zagrają już w środę, 31 stycznia z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego przystąpili do meczu z liderem II ligi Zniczem Pruszków mocno skoncentrowani i żądni "zmazania plamy" po niespodziewanej porażce sprzed tygodnia z Isetią Białołęka.

Mecz dobrze rozpoczęli koszykarze Żubrów, którzy po punktach Mikołaja Stycznia i Arkadiusza Zabielskiego objęli prowadzenie 4:0. Gospodarze jednak szybko wyrównali 6:6, 9:9 uzyskując lekką przewagę. Będąc skuteczniejszymi wygrywali 14:9 i 20:14. W końcówce pierwszych 10 minut punkty Stycznia i Tomasza Deja zmniejszyli przewagę gospodarzy zaledwie do jednego kosza 18:20.

Druga kwarta to popis gry białostoczan. Deja szybko wyrównał (20:20), a w 13 minucie popisał się skutecznym rzutem za trzy punkty, po którym Żubry już wygrywały 28:26 i nie oddały już prowadzenia do końca spotkania. Przed drugą połową nasz zespół wygrywał już 45:35.

W kolejnych dwóch kwartach podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego, dzięki dobrej obronie, pewnie utrzymywali swoją przewagę kontrolując grę. Gospodarze próbowali zmniejszać dystans do białostoczan rzutami z dystansu, ale nie dochodziły one do celu. Białostoczanie wygrali 74:63 odrabiając z nawiązką straty z meczu I rundy ze Zniczem, gdy przegrali 85:91, a co może być ważne w ostatecznej tabeli po rundzie zasadniczej.

Już w środę kolejne mecze. Żubry zagrają u siebie z Sokołem Ostrów Mazowiecka (godz. 18), a Tur Basket Bielsk Podlaski na wyjeździe z Lublinianką.

Znicz Basket Pruszków - Enea Żubry Chorten Białystok 63:74 (20:18, 15:27, 19:16, 9:13)
Enea Żubry Chorten: Mikołaj Styczeń 11, Paweł Śpica 3, Karol Obarek 14, Krystian Tyszka 9, Arkadiusz Zabielski 11, Maciej Bębeniec 12, Hubert Wyszkowski 3, Tomasz Deja 11.