I liga Futsalu. BAF Bonito Białystok mocno pod kreską, Futbalo Białystok na podium

Futsaliści BAF Bonito Białystok (na czerwono) są w bardzo trudnej sytuacji
Futsaliści BAF Bonito Białystok (na czerwono) są w bardzo trudnej sytuacji Wojciech Wojtkielewicz
Futbalo Białystok wygrało na wyjeździe z KS-em Gniezno 3:1 w ostatnim w tym roku swoim meczu I ligi futsalu. Nasz zespół nie przegrał żadnego z ośmiu ostatnich spotkań (sześć zwycięstw i dwa remisy) i przerwę w rozgrywkach spędzi na trzecim miejscu w tabeli. Na drugim biegunie jest BAF Bonito Białystok, dla którego wpadka 3:4 w Pułtusku z Wenecją była już ósmą porażką w tej kampanii.

Mecz w Gnieźnie rozpoczął się źle dla futsalistów Futbalo, którzy w 11. minucie stracili najpierw pikę, a po szybkiej kontrze gola. Potem jednak białostocka drużyna potwierdziła, że ma najlepsza obronę w lidze (21 straconych bramek) i nie pozwoliła rywalom już ani razu cieszyć się z trafienia.

W ataku też było nieźle, bo jeszcze przed przerwą wyrównał Bartosz Borowik. W 22. minucie Jakub Konon wykorzystał fatalny błąd bramkarza gospodarzy, który źle wyrzucił piłkę i Futbalo prowadziło 2:1. W końcówce ekipa z Gniezna wycofała bramkarza, ale zamiast wyrównania, do pustej bramki trafił białostoczanin Maciej Stachelek, ustalając wynik potyczki.

- To nie był dla nas łatwy mecz, bo ze względu na styl gry i warunki fizyczne, Gniezno nam nie leży. Na szczęście, głównie za sprawą organizacji gry i dyscypliny, zdołaliśmy wywalczyć cenne trzy punkty - komentuje trener Futbalo Jakub Budźko.

Wenecja - BAF Bonito Białystok 4:3. Miłe złego początki

Futbalo zaczęło źle, a skończyło dobrze, dokładnie odwrotnie niż ich sąsiedzi z BAF Bonito. Podlasianie w 6.miucie starcia z beniaminkiem z Pułtuska prowadzili 2:0. Najpierw płaskim strzałem z dystansu popisał się Kamil Gryko, a potem kontrę skończył Szymon Żabiuk.

Niestety, w dalszej części meczu białostoczanie po raz kolejny zagrali niefrasobliwie w defensywie i ostatecznie przegrali 3:4, chociaż powinni wywalczyć z Wenecją przynajmniej remis.

Sytuacji BAF Bonito w tabeli jest zła, bo strata do bezpiecznej strefy to już pięć punktów. Nasz zespół może ją nieco poprawić w niedzielę - 10 grudnia zmierzy się u siebie w zaległej potyczce z Futsalem Szczęcin. Początek meczu o godz. 12.30.

WYNIKI 11. KOLEJKI

• Wenecja Pułtusk - BAF Bonito Białystok 4:3 (2:2). Bramki dla BAF Bonito: Kamil Gryko - dwie i Szymon Żabiuk.
  • KS Gniezno - Futbalo Białystok 1:3 (1:1). Bramki dla Futbalo: Bartosz Borowik, Jakub Konon i Maciej Stachelek.
  • Futsal Świecie - LZS Bojano 9:1, Futsal Szczecin - TAF Toruń 10:2, AZS UG Gdańsk - KKF Konin 5:8, Team Lębork - Red Devils Chojnice 1:3.

1. Futsal Świecie 11 29 82-23
2. Red Devils Chojnice 11 28 54-27
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 11 21 31-21
4. Team Lębork 11 19 51-38
5. Futsal Szczecin 10 17 50-38
6. KKF Konin 11 15 50-61
7. AZS UG Gdańsk 11 14 42-64
8. KS Gniezno 11 12 43-42