MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Holendrzy w KAN-ie

Maryla Pawlak-Żalikowska
Wzrost zatrudnienia, kilkadziesiąt milionów złotych na inwestycje, podwojenie produkcji - to możliwości, jakie daje firmie KAN z Kleosina połączenie z holenderskim koncernem. I szansa dla lidera polskiego rynku instalacji wodnych na podbicie Europy Zachodniej i USA.

Grupa KAN z Kleosina połączyła się z koncernem Aalberts - międzynarodową grupą 100 przedsiębiorstw przemysłowych z główną siedzibą w Holandii.

- Zachowaliśmy całkowitą samodzielność zarządzania, a zyskaliśmy otwarcie na rynki Europy, Skandynawii i USA - mówi Bogdan Rogaski, wiceprezes KAN.

- Dzięki konsolidacji możemy zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych w nową halę produkcyjną, maszyny najnowszej generacji i w rezultacie podwoić możliwości produkcyjne.

Połączenie z Aalbertsem to dla KAN-u także dostęp do tańszych surowców, maszyn, technologii i wiedzy.

Polski potentat

Firma zamierza też zwiększyć zatrudnienie. Wiceprezes Rogaski nie chce zdradzać szczegółów, ale pewne jest, że już pod koniec stycznia KAN będzie poszukiwać kilkudziesięciu operatorów automatów tokarskich sterowanych numerycznie.

KAN jest unikatową firmą na polskim rynku - zapewniła sobie dominującą pozycję w branży instalacji wody ciepłej, zimnej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego, opierając się na własnej myśli technologicznej.

Z powodzeniem białostocka firma konkuruje z takimi potentatami branży, jak skandynawski Uponor czy holenderski Wawin.
I technika, i marketing

Bogdan Rogaski zwraca uwagę, że jest to nie tylko rezultat świetnych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych stosowanych w firmie, ale również ogromnej pracy marketingowej. To właśnie dzięki takiemu wsparciu firma przebiła się na rynku polskim, a także niemieckim, ukraińskim, rosyjskim czy białoruskim (gdzie ma swoje oddziały).

Warto zauważyć, że obecnie we wszystkich krajowych i zagranicznych oddziałach firmy KAN pracuje około 400 osób.

- Połowa zatrudnionych u nas ludzi to służby marketingowo-handlowe - mówi wiceprezes Rogaski. - I w tej grupie zawodowej także będziemy potrzebowali pracowników, by wejść na nowe rynki zbytu.

Aalberts - sami liderzy

Aalberts Group przejęła 51 procent udziałów w KAN-ie (pozostałe 49 procent to prywatny, rodzinny, polski kapitał).

Holenderski koncern specjalizuje się w usługach dla przemysłu (komponenty i specjalistyczny sprzęt) oraz systemach instalacyjnych do dystrybucji oraz regulacji cieczy i gazu.

Grupa od 1987 roku jest notowana na amsterdamskiej giełdzie. Jej roczny obrót przekracza 1,2 miliarda euro, a zatrudnienie - 8 tysięcy pracowników.

Obroty Grupy KAN wynoszą ponad 100 milionów złotych. A jej pozycja na rynku polskim "pasuje jak ulał" do pozycji pozostałych stu firm z Niemiec, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii czy USA, tworzących holenderski koncern

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny