Futsal. MOKS Słoneczny Stok Białystok gra o wydostanie się ze strefy spadkowej

Słonecznych (biało-czarne stroje) czeka trudny mecz w Pniewach
Słonecznych (biało-czarne stroje) czeka trudny mecz w Pniewach Wojciech Wojtkielewicz
MOKS Słoneczny Stok Białystok staje przed szansą wydostania się ze strefy spadkowej futsalowej ekstraklasy. Może się tak stać, jeśli najgroźniejsi konkurenci zgubią punkty, a nasz zespół zdobędzie halę w Pniewach, w starciu z ekipą Red Dragons.

Białostoczanie są podbudowani efektownym triumfem 9:3 z Futsalem Brzeg, ale o kolejny komplet punktów nie będzie łatwo. Ich najbliższy rywal to co prawda ligowy średniak, ale u siebie jest groźny dla wszystkich. Zespół z Wielkopolski u siebie to w siedmiu ostatnich meczach we własnej hali pięciokrotnie triumfował, raz zremisował i przegrał tylko z faworytem ligi - Rekordem Bielsko-Biała (2:4).

Biorąc pod uwagę te statystyki wydaje się, że nawet remis będzie niezłym osiągnięciem białostockiego zespołu. Jeśli jednak grający trener Adrian Citko i jego koledzy zaprezentują się tak, jak w drugiej połowie starcia z Futsalem Brzeg, w której strzelili aż osiem goli, to kto wie, czy nie wrócą z kompletem punktów.