Futsal. MOKS Słoneczny Stok - Futsal Team Brzeg 9:3. Niesamowita połowa białostoczan, od rozpaczy do triumfu (zdjęcia)

Słoneczni w efektowny sposób wygrali z Futsalem Brzeg
Słoneczni w efektowny sposób wygrali z Futsalem Brzeg Damian Przestrzelski
To było coś niesamowitego! W niezwykle ważnym meczu futsalowej ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrywał u siebie do przerwy 1:3 z Futsalem Team Brzeg. Po zmianie stron kibice zobaczyli odmienionych gospodarzy, którzy dali koncert gry i strzelili rywalom osiem goli, triumfując 9:3.

- Nie mogliśmy tego przegrać, bo nasza sytuacja w walce o utrzymanie się stałaby się fatalna. Jestem dumny z naszej postawy i skuteczności w drugiej połowie, ale do poprawy jest pierwsza - mówi grający trener Słonecznych Adrian Citko. - Przestrzegałem, że w ostatnich spotkaniach do przerwy prezentujemy się słabiej i musimy to zmienić. Niestety, demony wróciły i znów było bardzo źle - dodaje.

Goście błyskawicznie strzelili gola i chociaż Citko doprowadził do wyrównania, to proste błędy doprowadziły do kolejnych nieszczęść. Wielkim pechowcem okazał się Kolumbijczyk Helver Tachack, który przecinając podanie rywali skierował piłkę do własnej bramki.

Białostoczanie nie mieli nic do stracenia i musieli po przerwie zaatakować, ale ich postawa przeszła najśmielsze oczekiwania. Gole sypały się jak z rogu obfitości, a goście byli bezradni. Błyszczeli Kolumbijczycy. Tachack dwukrotnie trafił już do właściwej siatki, a hat-tricka ustrzelił Cristian Neme. Ich koledzy też spisywali się znakomicie i skończyło się efektownym triumfem 9:3.

- Nie pamiętam, żebyśmy na tym poziomie strzelili w jednej połowie osiem goli i wielkie brawa dla zespołu. Ale to już za nami. Doskoczyliśmy do Brzegu na jeden punkt i trzeba walczyć dalej - kończy trener Citko.

WYNIKI 18. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - Futsal Team Brzeg 9:3 (1:3).
Bramki: 0:1 - Witek (1), 1:1 - Citko (6), 1:2 - Makowski (11), 1: - Tachack (18-samobójcza), 2:3 - Neme (23), 3:3 - Neme (24), 4:3 - Citko (25), 5:3 - Neme (27), 6:3 - Tachack (32), 7:3 - Łabieniec (33), 8:3 - Osypiuk (37), 9:3 - Tachack (38).

Futsal Leszno - Dreman Opole 1:4, Legia Warszawa - Górnik Polkowice 4:2, LSSS Lębork - AZS UG Gdańsk 6:3, Red Devils Chojnice - Constract Lubawa 2:5, FC Toruń - Clearex Chorzów 5:3, Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy 6:0.
Mecz: AZS UW Wilanów Warszawa - Rekord Bielsko-Biała został przełożony.

1. Rekord Bielsko-Biała 17 46 96-32
2. Piast Gliwice 18 45 84-42
3. Constract Lubawa 18 44 96-44
4. Dreman Opole 18 40 66-43
5. FC Toruń 18 30 55-60
6. Futsal Leszno 18 27 73-51
7. AZS UW Wilanów 17 26 64-53