Freskovita Wysokie Mazowieckie i Wigry Suwałki zremisowały

Tomasz Dworzańczyk, (wdr) [email protected] tel. 085 748 95 34
Piłkarze Wigier (biało-niebieskie stroje) nie wykorzystali wielkiej szansy na pokonanie dotychczasowego lidera – Pelikana Łowicz. Fot. Wojciech Drażba
Freskovita Wysokie Mazowieckie i Wigry Suwałki były o krok od odniesienia zwycięstw. Niestety, mimo jednobramkowego prowadzenia oba podlaskie zespoły zremisowały swoje mecze 1:1.

Bliżej wygranej byli "Mleczni", których od pokonania na wyjeździe OKS 1945 Olsztyn dzieliły tylko sekundy.

- Wszyscy byliśmy rozsierdzeni, gdy straciliśmy bramkę w ostatniej minucie. Ale takie jest piłkarskie życie i wierzę, że kiedyś fortuna się do nas uśmiechnie i też w jakimś meczu strzelimy gola w takich okolicznościach - mówi Piotr Zajączkowski, trener Freskovity.

Zbyt pochopna kartka

Prowadzenie dla gości uzyskał Tomasz Bzdęga i być może Freskovicie udałoby się dowieźć korzystny wynik, gdyby nie to, że przez wiekszą część drugiej połowy grali w dziesięciu.

- Michał Oświęcimka dostał druga żółtą kartkę, moim zdaniem, pochopnie - tłumaczy Zajączkowski. - Nie zmienia to faktu, że w pierwszej połowie mieliśmy kilka dobrych okazji, by prowadzić wyżej i nie dopuścić do nerwówki - dodaje.

Piłka jest niesprawiedliwa

Niepocieszeni po meczu z dotychczasowym liderem - Pelikanem Łowicz, byli piłkarze Wigier. Sebastian Świerzbiński przełamał wreszcie strzelecką niemoc suwalczan, ale mogli oni zdobyć we wczorajszym meczu jeszcze z pięć bramek.

- Piłka jest niesprawiedliwa, padł niezasłużony remis - przekonuje Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Byliśmy lepszym zespołem, stworzyliśmy więcej sytuacji. Jeden błąd obrońców oraz wciąż kiepska skuteczność zdecydowały o tym, że straciliśmy dwa punkty - kończy.

Wyniki 4. kolejki:

OKS 1945 Olsztyn - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Bzdęga (39), 1:1 - Filipek (90).

Freskovita: Holewiński - Bartkiewicz, Czarnecki, Kołłątaj, Oświęcimka, Trzaskalski (85. Ambrożewicz), Zalewski, Żaglewski (89. Jakuszewski), Kołodziejczyk, Bzdęga, Kobeszko (67. Twardowski).

Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Świerzbiński (51), 1:1 - Neścior (77).

Wigry: Żutautas - Kesler (86. Makarewicz), Rogoziński, Łapiński, Bajko, Makuszewski, Dragowski, Danilczyk, Radzio (70. Sadowski), Ołowniuk (46. Zils), Świerzbiński.
Resovia Rzeszów - Olimpia Elbląg 5:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - LKS Nieciecza 1:0, Concordia Piotrków Trybunalski - Kolejarz Stróże 0:2, Sokół Aleksandrów Łódzki - Jeziorak Iława 0:0, Hetman Zamość - Stal Rzeszów 3:0, Okocimski Brzesko - Przebój Wolbrom 1:0, GKS Jastrzębie - Start Otwock 0:2.