Falstart Tura

Adam Grodzki [email protected]
Czystym i skutecznym wślizgiem, Karol Galimski zabiera piłką zawodnikowi Piasta
Początek sezonu w wykonaniu Tura okazał się bardzo słaby. W dwóch meczach nie zdobył żadnego punktu.

Najpierw przegraliśmy inauguracyjny mecz z Sokołem Sokółka 0:2, a później - wyjazdowy - z Piastem Białystok 2:3.

Spotkanie z Sokołem Sokółka, zespołem, który jest jednym z głównych faworytów do wygrania ligi, zapowiadał się bardzo ciekawie. Zarówno w naszym, jak i w zespole gości, nastąpiło kilka istotnych zmian personalnych. Dodatkowo Tura po raz pierwszy w meczu ligowym prowadził trener Grzegorz Szerszenowicz, a przeciwko swoim dawnym kolegom zagrał Radosław Klepacki.

Pechowa bramka podłamała zespół

Początek meczu to w miarę wyrównana gra. Sokół nie mógł przedrzeć się przez mądrze grającą obronę Tura, a i nasz zespół od czasu do czasu próbował zaatakować. Najbliżej strzelenia bramki byliśmy po akcji Marcina Szmurło i Artura Kiszko. Później jeszcze strzelał Tomasz Golak, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Wszystko wskazywało na to, że do przerwy będzie bezbramkowy remis. Jednak w 43 minucie, piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska na rzut rożny chciał wybić Kamil Jakubowski. Niestety, tak trafił w futbolówkę, że wpadła ona obok bezradnego bramkarza.

Bramka "do szatni" podłamała zespół i po przerwie zawodnicy wyszli już bez wiary w zwycięstwo. Przeciwnik szybko strzelił drugiego gola i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Nie udało się odrobić strat

Spotkanie z Piastem miało być meczem, który odbuduje morale zespołu. Niestety już podczas rozgrzewki okazało się, że Adam Naumczuk musi wracać do Bielska, bo wzywają go sprawy służbowe. W tej sytuacji trener musiał dokonać roszad w składzie. A to, niestety, zburzyło pierwotną koncepcję gry.

Jak szybko sie przekonaliśmy, skutki tego były tragiczne. Po 25 minutach przegrywaliśmy już 0:3. Tuż przed przerwą i golu Szmurły odżyły nadzieję na korzystny wynik. Druga część meczu to stopniowo powiększająca się przewaga Tura. Gospodarze z każdą chwilą słabli, a Tur coraz mocniej atakował. W 85 minucie piłka po ostrym, dochodzącym do bramki dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wpadła do siatki i zrobiło się 2:3. Niestety Turowi nie udało się wyrównać i 3 punkty zostały w Białymstoku.