Eurobus Przemyśl - Jagiellonia Futsal Białystok 3:1. Nie dali rady beniaminkowi

Jagiellonia Futsal rozpoczęła nowy sezon ekstraklasy
Jagiellonia Futsal rozpoczęła nowy sezon ekstraklasy facebook.com/jagielloniafutsal
Niezbyt udanie rozpoczęli nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy zawodnicy Jagiellonii Futsal Białystok. Nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Eurobusem Przemyśl 1:3. Honorowego gola dla gości strzelił tuż przed końcem starcia z beniaminkiem Mateusz Łabieniec. - Nie musieliśmy tego przegrać - ocenia prezes podlaskiego zespołu Krzysztof Kożuszkiewicz.

Chociaż Eurobus jest ekstraklasowym nowicjuszem, to był faworytem starcia z mocno osłabioną po poprzednim sezonie Jagiellonią Futsal. Z powodu szczupłego budżetu ekipę Żółto-Czerwonych opuściło wielu kluczowych zawodników, w tym Cristian Neme. Nowym zespołem Kolumbijczyka został właśnie klub z Przemyśla, a futsalista z Ameryki Południowej nie miał żadnych sentymentów dla byłego pracodawcy, kończąc w 30. minucie indywidualną akcje płaskim, celnym strzałem, co dało gospodarzom prowadzenie 2:0. Kilka minut wcześniej fatalne nieporozumienie białostoczan wykorzystał Sebastian Pawlak, posyłając z połowy boiska piłkę do pustej bramki.

- Mamy młody zespół i stąd taki błąd, ale wcześniej naprawdę nie było źle. W pierwszej połowie graliśmy odpowiedzialnie, mieliśmy kilka sytuacji, by otworzyć wynik. Gdyby tak się stało to uważam, że wynik mógłby być odwrotny - ocenia Krzysztof Kożuszkiewicz. - Generalnie, było to fajne spotkanie, toczone w gorącej atmosferze, przy szczelnie wypełnionych trybunach. Widać, że w Przemyślu było to sportowe święto - dodaje.

Jagiellonia Futsal. Pora na starcie z kolejnym beniaminkiem

W 32. minucie kontrę Eurobusu wykończył Kamil Bała i losy potyczki zostały przesądzone. Jagiellonia Futsal nie rezygnowała ze zdobycia honorowej bramki. Po wycofaniu bramkarza białostoczanie przeprowadzili koronkową akcję, zakończona celnym uderzeniem Mateusza Łabieńca.

W sobotę - 9 września Podlasianie zainaugurują sezon we własnej hali, spotkaniem z kolejnym beniaminkiem, którym jest We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

WYNIKI 1. KOLEJKI

• Eurobus Przemyśl - Jagiellonia Futsal Białystok 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Sebastian Pawlak (25), 2:0 - Cristian Neme (30), 3:0 - Kamil Bała (32), 3:1 - Mateusz Łabieniec (39).
  • Legia Warszawa - Red Dragons Pniewy 3:1, Sośnica Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 0:2, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - BSF Bochnia 5:6, Dreman Opole Komprachcice - GI Malepszy Arth Soft Leszno 0:3, Widzew Łódź - Piast Gliwice 2:4, Clearex Chorzów - AZS UW Wilanów Warszawa 1:4.
  • Mecz: Constract Lubawa - FC Toruń został przełożony na 5 września.