Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień babci i dziadka dla małych i dużych. Nie zabraknie teatralnych przygód, ale też i kwestii zdrowotnych. Zobaczcie gdzie warto pójść

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki oraz jak wprawić je w ruch? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które wezmą udział w rodzinnym spotkaniu w białostockich Centrach Handlowych Auchan w sobotę 20 stycznia. Dodatkowo mali uczestnicy wspólnie z aktorami teatru lalek zagrają w przedstawieniu, a podczas warsztatów kreatywnych wykonają kukiełki i laurki dla babć i dziadków. Wstęp wolny.
Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki oraz jak wprawić je w ruch? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które wezmą udział w rodzinnym spotkaniu w białostockich Centrach Handlowych Auchan w sobotę 20 stycznia. Dodatkowo mali uczestnicy wspólnie z aktorami teatru lalek zagrają w przedstawieniu, a podczas warsztatów kreatywnych wykonają kukiełki i laurki dla babć i dziadków. Wstęp wolny. Materiały promocyjne

Z diagnostą po zdrowie twojej Babci i Dziadka Bezpłatne badania dla seniorów

Atrium Biała zaprasza seniorów na kolejną edycję akcji profilaktycznej „Z diagnostą po zdrowie. Dzień Babci i Dziadka”. W ramach inicjatywy, już 20 stycznia w białostockim centrum handlowym będzie można bezpłatnie wykonać wybrane badania lekarskie, takie jak pomiar glikemii przychodnej, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała, przegląd jamy ustnej, a także nauczyć się samobadania oraz zasad pierwszej pomocy.

W akcję „Z diagnostą po zdrowie” jak co roku zaangażowali się studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Tym razem Członkowie Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych zapraszają seniorów na bezpłatne badania i konsultacje już w najbliższą sobotę, w godzinach między 9 a 15. W ramach inicjatywy profilaktycznej studenci kierunku lekarskiego przeprowadzą badanie glikemii pozwalające np. na wykrycie cukrzycy, dzięki czemu można odpowiednio wcześniej wdrożyć niezbędne leczenie. Na miejscu wykonywany będzie także pomiar ciśnienia. Przyszli dietetycy zaoferują pomoc w analizie składu ciała, pomogą zinterpretować wyniki oraz doradzą, jak dbać o zdrowie przy pomocy odpowiednio dobranej i zbilansowanej diety. Seniorzy będą mogli także dokonać przeglądu jamy ustnej, który wykonają uczniowie kierunku lekarsko-dentystycznego. Natomiast młodzi ratownicy medyczni przeszkolą gości Atrium Biała z zasad podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz przypomną jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. W trakcie sobotniej akcji przyszli specjaliści przeprowadzać będą także masaż skóry twarzy.

Na najmłodszych gości białostockiego centrum handlowego również czekać będą wyjątkowe atrakcje. Specjalnie dla nich dostępny będzie Kącik Małego Diagnosty, w którym dzieci wcielą się w analityka. Celem tego wydarzenia jest nauka dbania o zdrowie oraz oswajanie dzieci z profilaktycznymi badaniami, pobieraniem krwi i lekarzem. Badania odbędą się w pasażu przy sklepie Reserved. Udział w akcji jest bezpłatny. Nie są wymagane zapisy na badania, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem akcji jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, natomiast jej partnerem lokalizacyjnym kolejny rok z rzędu jest Atrium Biała. W coroczną inicjatywę, poza Studenckim Towarzystwem Diagnostów Laboratoryjnych, zaangażowały się takie organizacje, jak: Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny oddział w Białymstoku (IFMSA-Poland), Uniwersytet Medycyny w Białymstoku, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Innowacyjny Kosmetolog, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Białystok (PTSF), Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Medycyny Ratunkowej, Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Białystok.

Poznaj niezwykły świat teatru lalek i wykonaj upominki dla babci i dziadka

Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki oraz jak wprawić je w ruch? Odpowiedzi na te pytania znajdą dzieci, które wezmą udział w rodzinnym spotkaniu w białostockich Centrach Handlowych Auchan w sobotę 20 stycznia. Dodatkowo mali uczestnicy wspólnie z aktorami teatru lalek zagrają w przedstawieniu, a podczas warsztatów kreatywnych wykonają kukiełki i laurki dla babć i dziadków. Wstęp wolny.

Jak wygląda praca w teatrze lalek? Czym różnią się od siebie pacynki, marionetki i kukiełki? Jak wprawić je w ruch? Jakie inne zadania ma aktor teatru lalek? Na te i inne pytania odpowiedzą aktorzy, którzy od wielu lat kreują historie w teatrze lalek. W Centrum Handlowym Auchan Hetmańska będzie to Mateusz Mikosza, a w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna – Honorata Mierzejewska Mikosza. Podczas spotkań mali uczestnicy poznają podstawy animacji i będą mogli spróbować swoich sił w kreowaniu ruchu teatralnych lalek. Wspólnie z aktorami odegrają przedstawienie „Rzepka” na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Nie zabraknie wesołej zabawy.

Spotkaniom z teatrem lalek będą towarzyszyły warsztaty lalkarskie. Pod okiem animatora dzieci wykonają kukiełki, które będzie można potem zabrać do domu i odgrywać własne przedstawienia. Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka dzieci będą mogły również wykonać bajecznie kolorowe laurki dla babci i dziadków. Taki niepowtarzalny upominek z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanych.

Rodzinne spotkanie z teatrem lalek i warsztaty kreatywne odbędą się 20 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska przy ulicy Hetmańskiej 16 oraz w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ulicy Produkcyjnej 84 od godziny 12 do godziny 18. Wstęp wolny!

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny