Dojlidy Białystok. To był mecz walczaka

Paweł Płatonow rozegrał w Rzeszowie świetny mecz
Paweł Płatonow rozegrał w Rzeszowie świetny mecz Robert Kruk
Tenis stołowy. Dojlidy Białystok wygrały trzeci raz z rzędu w Lotto Superlidze.

Pingpongowy horror ze szczęśliwym zakończeniem przeżyli na Podkarpaciu zawodnicy Dojlid Białystok. Po trwającym trzy godziny i dziesięć minut spotkaniu podlaski beniaminek wygrał z AZS Politechniką Rzeszów 3:2.

- Ten triumf smakuje bardzo, bo został odniesiony w dramatycznych okolicznościach - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim. - Nie wiem, czy do końca sezonu której spotkanie będzie bardziej zacięte - dorzuca.

Rzeczywiście, pingpongiści obu ekip rozegrali maksymalną liczbę setów - 21, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ojcem wygranej Dojlid był Paweł Płatonow. Białorusin dotąd nie błyszczał, ale w Rzeszowie pokazał wielką ambicję i stalowe nerwy.

- To wielki walczak, dla którego nie ma straconych piłeczek. Przykłada się do każdego zagrania, niezależnie od wyniku i potrafi zamęczyć rywala - chwali swego podopiecznego Anchim.

Płatonow na otwarcie zagrał z jedynką gospodarzy - Rosjaninem Wasilijem Łakiejewem. W secie otwarcia zawodnik Dojlid przegrywał już 8:10, ale wygrał cztery wymiany z rzędu. Potem przeważał agresywnie grający Rosjanin, który mógł zamknąć spotkanie w czwartej partii, bo przy prowadzeniu 2:1 w setach i 11:10 miał piłeczkę meczową. Nie wykorzystał jej jednak, a po chwili przegrał 12:14. W tie-breaku z kolej Płatonow był lepszy i wygrywał już 10:6. Pingpongista gospodarzy nie rezygnował i obronił cztery meczbole, ale przy piątym pomylił się i doznał porażki.

Drugi pojedynek także był niezwykle zacięty, ale role się odwróciły. To lider Dojlid Wang Zeng Yi miał piłeczkę meczową, w starciu z Tomaszem Lewandowskim, ale nie zakończył potyczki w czterech setach, a potem przegrał 2:3. W takim samym stosunku z Mateuszem Gołębiewskim przegrał Aleksander Chanin i gospodarze prowadzili 2:1. Na szczęście Wandżi zrehabilitował się, pokonując Łakiejewa i o wyniku decydowało starcie Lewandowskiego z Płatonowem. Nasz zawodnik miał swój dzień i najpierw obronił aż cztery meczbole, a potem ograł rywala, zapewniając Dojlidom cenny triumf. Wyniki 5. kolejki

AZS Politechnika Rzeszów - Dojlidy Białystok 2:3. Wasilij Łakiejew - Paweł Płatonow 2:3 (10:12, 11:6, 11:8, 12:14, 10:12); Tomasz Lewandowski - Wang Zeng Yi 3:2 (9:11, 12:10, 8:11, 13:11, 11:9); Mateusz Gołębiewski - Aleksander Chanin 3:2 (11:9, 9:11, 6:11, 11:5, 11:7); Łakiejew - Wang Zeng Yi 1:2 (6:11, 11:2, 10:12); Lewandowski - Płatonow 1:2 (11:8, 15:17, 9:11).

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Unia-AZS AWFiS Gdańsk 3:1, Energa-Manekin Toruń - Polonia Bytom 3:1, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Kolping Frac Jarosław 3:1, Morliny Ostróda - Poltarex Pogoń Lębork 1:3.

Mecz: Palmiarnia - Zielona Góra - Dekorglass Działdowo został przełożony.

1.Unia-AZS Gdańsk 5 12 13:5

2. Bogoria 5 12 13:5

3. Polonia 5 9 11:8

4. DOJLIDY 5 8 10:9

5. Energa-Manekin5 8 9:10

6. AZS Rzeszów 5 7 11:12

7. Dekorglass 4 6 9:9