Dojlidy Białystok przegrały na inaugurację Lotto Superligi

ted
Aleksander Chanin był najbliżej urwania rywalom choćby seta
Aleksander Chanin był najbliżej urwania rywalom choćby seta Wojciech Wojtkielewicz
Dojlidy Białystok rozpoczęły nowy sezon Lotto Superligi od porażki 0:3 w Gdańsku z miejscową Unią-AZS AWFiS.

Białostocki beniaminek nawet po letnich wzmocnieniach nie był faworytem starcia z ekipą mistrza Polski i to się niestety, potwierdziło. W żadnym z trzech pojedynków nie udało się urwać gospodarzom nawet seta.

- Nie da się ukryć, że rywale byli lepsi. Trochę zaskoczyli nas ustawieniem - wyczuli, że wystawimy naszego lidera Wang Zeng Yi na drugi stół. My z kolei planowaliśmy trochę inny układ gier - mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Popularny „Wandżi” zmierzył się z Patrykiem Zatówką w drugiej grze i niespodziewanie przegrał 0:3. Jak się jednak okazuje, to wcale nie jest taka wielka sensacja, bo zawodnik gospodarzy już wcześniej z nim wygrywał.

- Zatówka w przeszłości sporo trenował z „Wandżim”. Nauczył się odbierać jego serwis i ta porażka nie jest dla mnie zaskoczeniem. Dlatego chcieliśmy, by z Zatówką rywalizował Aleksander Chanin - twierdzi Anchim.

Białorusin wszedł do gry jako ostatni (wcześniej, na samym początku klęskę poniósł inny białostoczanin - Paweł Platonow, który w trzech setach z Wang Yangiem ugrał ledwie 15 oczek). I trzeba przyznać, że to właśnie Chanin był najbliżej szczęścia, bo w dwóch setach przegrywał minimalnie.

- Jego postawa była takim małym plusem tego meczu. No coż, przegrana na pewno boli, ale nie załamujemy się. W piątek czeka nas kolejny mecz w Toruniu i tam już trzeba zapunktować - kończy Anchim.

Wynik 1. kolejki

Unia-AZS AWFiS Gdańsk - Dojlidy Białystok 3:0. Wang Yang - Paweł Platonow 3:0 (11:5, 11:9, 11:1), Patryk Zatówka - Wang Zeng Yi 3:0 (11:5, 11:9, 11:6), Mattias Oversjo - Aleksander Chanin 3:0 (12:10, 11:1, 11:9).

Dziś grają: AZS Politechnika Rzeszów - Polonia Bytom (godz. 18).

2 października: Poltarex Pogoń Lębork - Dekorglass Działdowo.

Wcześniej grali: Morliny Ostróda - Kolping Frac Jarosław 3:0, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, Palmiarnia Zielona Góra - Energa Manekin Toruń 2:3.

1. Unia-AZS 1 3 3:0

2. Bogoria 1 3 3:0

3. Morliny 1 3 3:0

4. Energa-Manekin 1 2 3:2

5. Palmiarnia 1 1 2:3

6. Pogoń 0 0 0:0

Dekorglass 0 0 0:0

Politechnika 0 0 0:0