Doceńmy ulubionych pedagogów! Szukamy Nauczycieli na Medal...

  Doceńmy ulubionych pedagogów! Szukamy Nauczycieli na Medal 2018

  PS

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Doceńmy ulubionych pedagogów! Szukamy Nauczycieli na Medal 2018
  Niedziela, 14 października, zapowiada się słoneczna. Nie mogło być inaczej, bo tego dnia wszyscy nauczyciele obchodzą swoje święto. My również chcielibyśmy docenić podlaskich pedagogów. I dlatego ruszamy z drugą edycją tak lubianego plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.
  Doceńmy ulubionych pedagogów! Szukamy Nauczycieli na Medal 2018
  Ten sukces zawdzięczam uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom, znajomym. To świadczy o tym, że wszystkie relacje, które zbudowałam, przetrwały i zaowocowały tym, że ludzie po prostu oddali głos na mnie. Pokazałam im, że można ten zawód wykonywać z olbrzymią pasją, ogromnym zaangażowaniem i chęcią. Ja pracuję, bo chcę, a nie dlatego, że muszę - mówiła, odbierając ubiegłoroczną nagrodę, Edyta Haraburda ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku.

  Zdobyła I miejsce w kategorii Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum. Z kolei nauczycielem na medal i zdobywczynią I miejsca w kategorii Nauczyciel klas I-III była w ubiegłej edycji Katarzyna Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku.

  - Dowody sympatii odbieram codziennie. A praca z młodymi ludźmi nie pozwala nam się tak szybko zestarzeć - żartowała laureatka podczas uroczystej gali.

  A Katarzyna Witkowska-Skowrońska z I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie zajęła I miejsce w kategorii Nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

  - Moim sukcesem zawodowym jest satysfakcja z mojej codziennej pracy. Dając uczniom świadectwo maturalne, mówię, żeby w przyszłości wykonywali pracę, z której będą zadowoleni tak jak ja ze swojej. Wielu rzeczy nie mogłabym zrealizować w tej szkole, gdyby nie moja pani dyrektor i jej wsparcie - mówiła nauczycielka.

  Wszystkie trzy panie odebrały vouchery na studia podyplomowe i inne atrakcyjne nagrody. Dziś mówią, że udział i zwycięstwo w naszej zabawie wiele zmieniło w ich życiu, bo mogły m.in. podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.  KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEJ GALI


  Wspaniałe nagrody na najlepszych nauczycieli z województwa podlaskiego czekają też na pedagogów w tym roku. Będą to vouchery na studia podyplomowe i szkolenia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Laureaci będą też mogli się zrelaksować podczas weekendowego pobytu w Hotelu Białowieskim w Białowieży. Nagrodami dla laureatów plebiscytu „Nauczyciel na Medal” będą też vouchery do Kliniki Piękna Afrodyta i na zakup biżuterii.

  Zanim jednak podlascy nauczyciele staną w szranki o tytuł tego najlepszego, tego najsympatyczniejszego, tego na medal, do plebiscytu trzeba się zgłosić. Kandydatów mogą wciąż - i do tego zachęcamy - zgłaszać uczniowie i ich rodzice, a także najbliżsi nauczycieli. Jak to zrobić? Nic trudnego! Wystarczy kliknąć i wypełnić specjalny formularz dostępny tu:
  KLIKNIJ i zgłoś kandydatów


  Wielkie głosowanie w naszym plebiscycie rusza już za tydzień, w piątek 19 października! Głosować będziemy tradycyjnie: zarówno przez wysłanie SMS-a, jak i za pomocą internetu.

  Laureatów wybierzemy w miastach i powiatach w następujących kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum, Nauczyciel szkół ponadpodstawowych. W tym roku przyszykowaliśmy jednak garść nowości.

  - Odpowiadając na oczekiwania środowiska oświatowego, po raz pierwszy docenimy nauczycieli akademickich i nagrodzimy szkoły - publiczne i niepubliczne - przyjazne uczniom i rodzicom - mówi Elżbieta Dźwigaj, dyrektor marketingu „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

  Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od 19 października od godz. 12.00 do 20 listopada do godz. 19.00. Zwycięzcy z miast i powiatów awansują do wojewódzkiego finału, zachowując głosy zdobyte w powiatowym etapie głosowania. Głosowanie w wojewódzkim finale będzie trwało od 23 listopada od godz. 12.00 do 7 grudnia do godz. 19.00. Natomiast głosowanie w kategoriach wojewódzkich: Nauczyciel Akademicki i Niepubliczna Szkoła Roku rozpocznie się 19 października o godz. 12 i zakończy 7 grudnia o godz. 19.  Nagrody zostaną wręczone w grudniu podczas uroczystej Gali w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

  Nad plebiscytem „Nauczyciel na Medal” honorowy patronat objął marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński. Partnerem jest WSFiZ w Białymstoku.

  - Poza rodzicami, to właśnie nauczyciele kształtują postawy młodych ludzi, pokazują kierunki, pomagają stawiać życiowe cele, a w ich konsekwencji osiągnąć sukcesy. Nie można więc przegapić szansy, aby im podziękować za to, co dla nas robią. A taki plebiscyt to okazja nie do przecenienia - zachęca do udziału w plebiscycie Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo