Nauczyciel na Medal. Podlascy pedagodzy odebrali cenne nagrody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redakcja
Nauczyciel na Medal 2017. Podlascy pedagodzy odebrali cenne nagrody
Nauczyciel na Medal 2017. Podlascy pedagodzy odebrali cenne nagrody Wojciech Wojtkielewicz
Można uznać, że był to swoisty Dzień Nauczyciela choć mamy grudzień. W sobotę, 9 grudnia podczas uroczystej gali zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyciel na medal”. Honorowym patronatem objął ją marszałek województwa podlaskiego.

To była bardzo miła uroczystość, na którą przybyli niemal wszyscy uczestnicy naszej wielkiej akcji "Nauczyciel na Medal". W przyjemniej, niemal przyjacielskiej atmosferze wręczyliśmy nagrody dla najlepszych nauczycieli z Podlasia, którzy na co dzień zajmują się nauczaniem i wychowywaniem dzieci i młodzieży. Uroczysta gal odbyła się w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Akcja "Nauczyciel na Medal" odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego.

- Serdeczne gratulacje za Państwa wysiłek, pracę, niezbędne poświęcenie. Bez tego ostatniego praca w szkole byłaby jak, z całym szacunkiem, praca robotnika w fabryce. W tym zawodzie potrzebne jest jeszcze to coś, co zgromadziło dzisiaj tutaj Państwa. Zacną rzeczą jest uczyć się, ale jeszcze zacniejszą nauczać - mówił do zebranych nauczycieli Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa, który reprezentował marszałka.

- Mamy niemałą satysfakcję, że możemy gościć w naszej uczelni tak zacne grono przedstawicieli bodaj najważniejszego zawodu spośród wszystkich ważnych zawodów. Inicjatywa, którą "Kurier Poranny" i " Gazeta Współczesna" podjęły, żeby pokazać najlepszych z najlepszych w tej profesji, jest bardzo zacna, prawa, warta podkreślenia. Gratuluję serdecznie, że zdecydowaliście się dać szerokie poparcie tym, którzy kształtują nowe pokolenia - dodał doc. Edward Hościłowicz, rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Była to pierwsza edycja naszej akcji. Od razu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli, uczniów, ich rodziców, dyrektorów szkół. W trakcie gali Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" podkreślił, że ten plebiscyt pod każdym względem był rekordowy. Ponad 850 zgłoszonych nauczycieli. W głosowaniu wzięło udział 766 uczestników. Prawie 10 tys. 300 osób wzięło udział w głosowaniu, którzy oddali ponad 60 tys. głosów. To naprawdę imponujący wynik. Świadczy też o tym jak ważną profesją w naszym społeczeństwie jest zawód nauczyciela.

W trakcie gali najpierw wręczaliśmy nagrody pedagogom, którzy zwyciężyli w swoich powiatach. Następnie nagradzaliśmy zwycięską trójkę.

Na następnej stronie znajdziesz listę i sylwetki zwycięzców

W kategorii Nauczyciel klas I-III to:

Iwona Burba ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, laureatka III miejsca w kategorii Nauczyciel klas I-III: To faktycznie jest ogromne wyróżnienie, że znalazłam się w gronie szanowanych nauczycieli. Teraz muszę pracować tak, aby sprostać temu tytułowi. Mam ogromne poczucie spełnienia w tym konkursie. Chciałbym swoim uczniom ofiarowywać wszystko co najlepsze, swój czas, sympatię do nich i czerpać od nich energię do pracy. Kiedy będzie już mi gorzej i siły witalne będą opadać, zawsze przypomnę sobie tą wspaniałą sytuację, w której się znalazłam.

Luiza Słomińska ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie, laureatka II miejsca w kategorii Nauczyciel klas I-III: To, że jestem na właściwym miejscu w swojej zawodowej karierze, codziennie uświadamiają uczniowie, ale też fakt że codzienna moja praca jest moją pasją, daje mi szczęście, zadowolenie. Każdy nowy dzień jest dla mnie przygodą. Plebiscyt "Nauczyciel na Medal" utwierdził mnie w przekonaniu, że to co robię robię dobrze i będę robiła to nadal, aż do emerytury.

Katarzyna Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku laureatka I miejsca w kategorii Nauczyciel klas I-III: Dowody sympatii odbieram codziennie. A praca z młodymi ludźmi, nie pozwala nam się tak szybko zestarzeć.

W kategorii Nauczyciel klas IV-VII I gimnazjum:
Joanna Daniela Zalewska-Grochowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie, laureatka III miejsca w kategorii Nauczyciel klas IV-VII I gimnazjum: Wszyscy, którzy jesteśmy nauczycielami, powinniśmy się uważać się za tych, którzy są na medal. To jest bardzo szczególny zawód. Ja zawsze powtarzam swoim uczniom, że to co mają w głowie i w sercu nikt nigdy im nie odbierze. W życiu najważniejsze jest to jakimi są ludźmi.

Dariusz Nowak z Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach, laureat II miejsca w kategorii Nauczyciel klas IV-VII I gimnazjum: Moja kariera nauczyciela trwa cztery lata i być tu wśród Państwa, to naprawdę dla mnie ogromne wyróżnienie. To była naprawdę niesamowita przygoda. Ten plebiscyt utwierdził mnie w przekonaniu jak wielu fantastycznych ludzi jest na mojej drodze. Spotkałem się z wieloma wyrazami uznania czy to w aptece, w sklepie spożywczym, w sklepie mięsnym... Aż chciałoby się powiedzieć: Witaj szkoło! Gratuluję wszystkim nauczycielom - naprawdę jesteście wielcy.

Edyta Haraburda ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku laureatka I miejsca w kategorii Nauczyciel klas IV-VII I gimnazjum: Ten sukces zawdzięczam uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom, znajomym. To świadczy o tym, że wszystkie relacje, które zbudowałam przetrwały i zaowocowały tym, że ludzie po prostu oddali głos na mnie. Pokazałam im, że można ten zawód wykonywać z olbrzymią pasją, ogromnym zaangażowaniem i chęcią. Ja pracuję, bo chcę, a nie dlatego, że muszę. A uczniom zawsze mówię, że jeżeli ja podaję im materiał z pamięci, bo nie korzystam z książek, to niczym nie różnimy się od siebie i oni też mogą się tego nauczyć.

W kategorii Nauczycieli szkół ponadpodstawowych to:
Olena Levchynska z Zespołu Szkół w Wojewodzinie, laureatka III miejsca w kategorii Nauczycieli szkół ponadpodstawowych: Sama nominacja była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Na wzięcie udziału w tym konkursie namówiła mnie moja pani dyrektor, za co serdecznie jej dziękuję. W trakcie tego plebiscytu dostałam mnóstwo smsów, maili od uczniów i absolwentów. Dla mnie zawsze największą nagrodą i uznaniem są słowa wdzięczności od uczniów.

Joanna Piekutowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, laureatka II miejsca w kategorii Nauczycieli szkół ponadpodstawowych: Gratuluję wszystkim laureatom. Od 20 lat pracuję z ogromną pasją, cały czas z chęcią. Obiecałam swoim uczniom, ich rodzicom i absolwentom, rodzinie, kolegom i koleżankom z pracy, że w ramach podziękowania na tej gali bardzo serdecznie się do nich uśmiechnę. Ten medal to jest mój Oscar. Bardzo serdecznie dziękuję.

Katarzyna Witkowska-Skowrońska z I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie laureatka I miejsca w kategorii Nauczycieli szkół ponadpodstawowych: Moim sukcesem zawodowym jest satysfakcja z mojej codziennej pracy. Dając uczniom świadectwo maturalne mówię, żeby w przyszłości wykonywali pracę, z której będą zadowoleni tak jak ja ze swojej. Wielu rzeczy nie mogłabym zrealizować w tej szkole, gdyby nie moja pani dyrektor i jej wsparcie.

Laureaci naszej akcji "Nauczyciel na Medal" otrzymali:
I miejsce
- voucher „pakiet spa” na czterogodzinny pobyt w salonie „Afrodyta”, który obejmuje relaksujące i upiększające zabiegi na twarz i ciało. Zabiegi będą ustalane indywidualnie po konsultacji z kosmetyczką. Wartość nagrody 400 zł brutto.
- voucher na pobyt w Hotelu Białowieskim, obejmujący 2 noclegi, śniadania, obiadokolacje dla dwóch osób z nieograniczonym dostępem do kompleksu basenowego. Voucher do wykorzystania w weekend lub w tygodniu. Wartość nagrody 880 zł brutto.
- voucher na zakup biżuterii w sklepie Marko. Wartość nagrody 200 zł brutto.
- voucher studia podyplomowe w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku (do wyboru z oferty Uczelni, obowiązującej na okres realizacji vouchera). Wartość nagrody 3600 zł brutto. Ważność vouchera 2 lata.

II miejsce
- voucher „pakiet spa” na czterogodzinny pobyt w salonie „Afrodyta”, który obejmuje relaksujące i upiększające zabiegi na twarz i ciało. Zabiegi będą ustalane indywidualnie po konsultacji z kosmetyczką. Wartość nagrody 400 zł brutto.
- voucher na zakup biżuterii w sklepie Marko. Wartość nagrody 150 zł brutto.

III miejsce
- voucher „pakiet spa” na czterogodzinny pobyt w salonie „Afrodyta”, który obejmuje relaksujące i upiększające zabiegi na twarz i ciało. Zabiegi będą ustalane indywidualnie po konsultacji z kosmetyczką. Wartość nagrody 400 zł brutto.
- voucher na zakup biżuterii w sklepie Marko. Wartość nagrody 100 zł brutto.

Po gali wręczenia nagród laureaci oraz zwycięzcy z poszczególnych powiatów wzięli udział w specjalnych warsztatach z neurodydaktyki "Nauka przyjazna mózgowi", które poprowadził Sylwester Pilipczuk Dyrektor Izby Coachingu na Podlasiu.

Laureaci poszczególnych powiatów
Kategoria Nauczyciel klas I-III –

Danuta Kuczyńska - Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym
Iwona Duryńska- Szkoła Podstawowa nr 4 Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim
Agnieszka Sokołowska - Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie
Anna Jakoniuk - Zespół Szkolno Przedszkolny w Narwii
Joanna Gleba - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolnie
Bożena Mieczkowska- Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi nr 9 w Łomży
Agata Zub - Szkoła Podstawowa nr 1, Mońki
Anna Zawadzka - Zespół Szkół w Krasnopolu
Ewa Michalska - Szkoła Podstawowa w Dziadkowicach
Elżbieta Kalinowska - Szkoła Podstawowa nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem
Anna Orłowska - Szkoła Podstawowa Szumowie

Kategoria Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum
Wiesława Domańska- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Z. Augusta w Augustowie
Maria Porucznik- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach
Iwona Bogdanowicz- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
Beata Szewczyk - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie
Barbara Turek - Gimnazjum Akademickie w Łomży
Marta Pisanko - Szkoła Podstawowej nr 2. im. Jana Kochanowskiego w Mońkach
Barbara Kukolska - Gimnazjum nr 1 w Sejnach
Paweł Kowalczyk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Anna Tabin - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak
Ewa Turlewicz - Miejski Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckim
Aneta Gosk - Szkoła Podstawowa w Porytem-Jabłoni

Kategoria Nauczyciel klas ponadpodstawowych
Wioletta Kurzawa - II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Wojciech Szulc - Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim
Helena Jonasz - Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce
Izabela Wądołowska - Zespół Szkół Technicznych w Kolnie
Adam Tymiński - Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży
Piotr Cybulko - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
Natalia Gusiewa -Romaniuk - Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie
Małgorzata Kułakowska - Zespół Szkół w Sokółce
Sylwia Ostrowska - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa
Fabian Dzieżyc - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pytajaca
A czy Ci którzy wygrali 1 2 i 3 miejsce dostaną chociaż dyplomy? Wypadałoby bo to oni wygrali u siebie u swoich uczni.
K
Kurier Podlaski
W dniu 11.12.2017 o 08:52, Podlasiak napisał:

Fajna inicjatywa. Szkoda tylko, że pisze o tym analfabeta. Pierwszy "Byk" już w samym nagłówku. Później kolejne, jeden za drugim. Wstyd. Dlaczego przed edycją tekstu w necie nikt nie sprawdza poprawności.

Może to Twój uczeń? Miejsce dawnych redaktorów zajęli teraz multi-siepacze. Piękny zawód. Jesteś reporterem, fotografem, czytasz tekst jako korektor, zatwierdzasz do druku a następnie składasz DTP i ślesz do drukarni. Początkujący muszą dodatkowo przewieźć nakład w kilka miejsc własnym samochodem. Jakieś 3-5 paczek po 100 sztuk. Resztę wozi kolporter. Na koniec miesiąca dostaniesz jakieś 2500 brutto, o ile sprzedaż będzie dobra. Próby takich redakcji robiliśmy już przed 2000 rokiem. Technicznie i reklamowo wychodziło, ale nie było komu pisać. Teraz Poranny jest dokładnie w tym samym miejscu. Infantylne, pełne błędów teksty, źle oceniane przez kurczące się garstki Czytelników. Radzimy dać sobie spokój z papierem. Przeanalizować sposób dystrybucji e-wydania, ustalić pierwszą formę wyjściową i działać, poprawiać i działać, poprawiać i działać..... Efekt powinien pojawić się po ok.4-5 miesiącach. Początek nie jest bez znaczenia. Jak się na tym nie znacie, poproście kogoś, np. mnie ;-). PS. Logo Kurier Poranny już od dawna straciło na wartości. Trzeba to zmienić

g
goyach

no nie wiem

A
Alojzy Trombajło

jednym nagrody,a innych ubeckimi metodami wywala sie z pracy tylko za to, że przyjmują pomoc od legalnie działających organizacji.

w
wolny

Co to za idiota z tym kucykiem... ???

G
Gość
W dniu 10.12.2017 o 10:24, bronek napisał:

A z Filipowa nikogo nie ma. 

Trzeba było zgłosić.

t
terefere

Bardzo fajny konkurs. Szkoda, że nie wszyscy dyrektorzy szkół poparli swoich nauczycieli. Ale cóż, zazdrość ludzka nie zna granic, a chore ambicje doprowadzają w szkole do sytuacji wręcz komicznych. Szanowny panie dyrektorze... pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, by czuć się ważnymi...

 

P
Podlasiak
Fajna inicjatywa. Szkoda tylko, że pisze o tym analfabeta. Pierwszy "Byk" już w samym nagłówku. Później kolejne, jeden za drugim. Wstyd. Dlaczego przed edycją tekstu w necie nikt nie sprawdza poprawności.
P
Podlasiak
Fajna inicjatywa. Szkoda tylko, że pisze o tym analfabeta. Pierwszy "Byk" już w samym nagłówku. Później kolejne, jeden za drugim. Wstyd. Dlaczego przed edycją tekstu w necie nikt nie sprawdza poprawności.
b
bronek

A z Filipowa nikogo nie ma. 

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie