MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcą stworzyć film o nastolatkach, nie tylko dla nastolatków. Jeśli masz między 16 a 20 lat możesz zostać jego bohaterem. Zobacz co zrobić

Andrzej Muszyński i Marek Włodzimirow spotkali się w Bielsku Podlaskim podczas Festiwalu Filmowego Niebieska Kropka
Andrzej Muszyński i Marek Włodzimirow spotkali się w Bielsku Podlaskim podczas Festiwalu Filmowego Niebieska Kropka Radek Kamiński
To będzie nie tylko film, ale też niecodzienny projekt badawczy. Marek Włodzimirow i Andrzej Muszyński chcą stworzyć dokument o nastolatkach, współczesnej rzeczywistości i tym wszystkim, co pomiędzy. Zdjęcia chcieliby robić jesienią w niezwykłym miejscu - w Izerach w parku ciemnego nieba. Ale zanim to nastąpi, twórcy szukają bohaterów. Kto wie? Może to właśnie ktoś z Was nimi będzie?

Marek Włodzimirow to filmowiec pochodzący z Bielska Podlaskiego. Razem ze swoim kolegą, Andrzejem Muszyńskim, chcą stworzyć film dokumentalny, do którego właśnie szukają bohaterów.

Czemu młodzież? - zastanawia się Marek Włodzimirow. - Bo pomyśleliśmy sobie, że jeśli uda nam się zrobić o tych właśnie młodych ludziach film, to może i młodzież go obejrzy i skorzysta z historii, które wspólnie opowiemy. Bohaterami chcemy uczynić młodych ludzi, których mózgi jeszcze się kształtują i których światopoglądy jeszcze nie są do końca utrwalone.

Twórcy chcą rozmawiać z młodymi ludźmi, w wieku ok. 16-20 lat, oddać im głos, poznać historie i zrozumieć wybory, których dokonują.

To taki moment, że młody mózg jest już na tyle rozwinięty, że zaczyna myśleć abstrakcyjnie i poszukuje odpowiedzi na często abstrakcyjne pytania - mówi Włodzimirow. - Ale to nie będzie film o problemach tylko młodych ludzi. Obecnie rzeczywistość zaczyna się robić tak skomplikowana, ilość informacji, która codziennie do nas dociera jest tak przeogromna, że w zasadzie nic nie wiemy i powoli przestajemy z tego świata cokolwiek rozumieć.

Zrozumieli się od razu, teraz wspólnie tworzą ciekawy projekt

Za to z Andrzejem Muszyńskim Marek zrozumiał się od razu. Zaprosił go w ubiegłym roku jako gościa na Festiwal Filmowy Niebieska Kropka do Bielska Podlaskiego. Muszyński przywiózł ze sobą wystawę „Praduszki", która starała się odpowiedzieć na pytanie co łączy neandertalczyka i pamięć o zmarłych?

Od razu złapaliśmy nić porozumienia i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby razem zrobić coś w kierunku space artu, czyli takiej sztuki wizualizacji kosmosu - wspomina Marek. - Zaczęliśmy drążyć powoli ten temat. I tak od pomysłu przechodzimy do działania. Jeszcze do końca nie jesteśmy sprecyzowani jak dokładnie chcemy to poprowadzić. Postanowiliśmy, że najpierw znajdziemy bohaterów czy bohatera i dopiero idąc za bohaterem zobaczymy, jak to wszystko będzie się wytwarzało.

Włodzimirow dodaje, że na tym etapie jest to eksperyment filmowy, bo wiele (jeśli nie wszystko) w tym projekcie zależy od tego czy uda się znaleźć odpowiedniego bohatera. Zdjęcia będą kręcone głównie w Izerach, w parku ciemnego nieba, które jesienią robi ogromne wrażenie. Zgłaszać się można pisząc na maila: [email protected].

Mamy już jakąś wstępną korespondencję z osobami, które się odezwały - wspomina filmowiec. - Ale jeszcze jest za wcześnie, żeby cokolwiek mówić. Czekamy na kolejne zgłoszenia i później wybrane osoby zaprosimy w Góry Izerskie i zaczniemy działać bardziej praktycznie.

O postępach w projekcie na pewno jeszcze napiszemy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zobacz Q&A z o Tomaszem Jacykowem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny