Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bielski Nordhus rusza z produkcją w nowej hali

maryla
Dwunawowa hala jest jedną z najnowocześniejszych i największych w Europie fabryk domów w technologii szkieletu drewnianego. Budynek, mieszczący w sobie (oprócz części produkcyjnej) również magazyny, pomieszczenia biurowe i socjalne, zajmuje prawie hektar powierzchni.
Dwunawowa hala jest jedną z najnowocześniejszych i największych w Europie fabryk domów w technologii szkieletu drewnianego. Budynek, mieszczący w sobie (oprócz części produkcyjnej) również magazyny, pomieszczenia biurowe i socjalne, zajmuje prawie hektar powierzchni. Nordgus
Zatrudniamy i będziemy zatrudniać – zapowiada prezes Eugeniusz Wasilewski.

Nawet do 700 osób zamierza przyjąć do pracy bielski producent domów modułowych.
– Rekrutacja jest ciągła i dopasowana do naszych rosnących możliwości technologicznych i zapotrzebowania wynikającego z zawieranych kontraktów – wyjaśnia prezes Wasilewski

Firma, która jest w drugim w kraju (po również bielskim Unihousie) producentem domów modułowych, zaczęła właśnie rozruch nowej linii technologicznej. To innowacyjny projekt wart ponad 23 mln zł, z czego ponad 3 miliony złotych pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
Dwunawowa hala jest jedną z najnowocześniejszych i największych w Europie fabryk domów w technologii szkieletu drewnianego. Budynek, mieszczący w sobie (oprócz części produkcyjnej) również magazyny, pomieszczenia biurowe i socjalne, zajmuje prawie hektar powierzchni. Stanęły tam sterowane komputerowo urządzenia i maszyny produkcyjnych niemieckich firm Weinmann i Hundegger. 
Fabryka zatrudnia dziś już ponad 100 osób. Jej potencjał produkcyjny będzie wynosił 60 tysięcy mkw. modułów mieszkalnych lub 550 domów jednorodzinnych rocznie.

A na domy z Nordhusa (nazwa pochodzi z języków skandynawskich i oznacza północny dom) czekają już norweskie rynki. Bo to właśnie kierunek na Skandynawię jest podstawowym kierunkiem rozwoju firmy.  W październiku 2012 roku Nordhus podpisał dwa kontrakty dotyczące budów w Norwegii na 88 mln koron norweskich.   Będą one realizowane w Belsku w pierwszym półroczu tego roku (domy modułowe produkuje się w fabryce jak klocki lego, które  potem składa się w budynki na miejscu przeznaczenia). A oddanie do użytku pierwszego budynku w Norwegii nastąpi latem 2013 r.

Z natury rzeczy atutem pracowników ubiegających się o pracę w Nordhusie jest znajomość języka angielskiego.  Ale liczą się przede wszystkim umiejętności fachowe. A  poszukiwani są  operatorzy maszyn sterowanych cyfrowo, montażyści konstrukcji drewnianych, glazurnicy, stolarze, malarze, szpachlarze, posadzkarze czy dekarze. Ponad siedemdziesięciu fachowców już przyjęto.
Na pytanie, na jakie stawki można liczyć w firmie, prezes Wasilewski odpowiada: Są to bardzo różne kwoty do 20 zł netto na godzinę plus premie. A ci, co pojada zagranicę, to nawet ponad 15 tysięcy złotych miesięcznie mogą zarobić.

Nordhus
Firma powstała w lipcu 2011 roku. Jej kadra kierownicza to w większości specjaliści z doświadczeniem zdobytym w bielskich spółkach Budimex-Danwood i Unihouse, wywodzących się z Unibudu i zajmujących się produkcją domów. Prezes Wasilewski był wcześniej m.in. szefem Budimeksu i Unihouse. W tej firmie – jako w pierwszej w Polsce – uruchomił produkcję domów w systemie modułowym.

Tak ta fabryka wyglądała w marcu 2012 roku

A tak jest teraz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny