Biatlon. Norwegowie ponownie zwycięzcy. Druga pozycja dla Niemców, trzecia dla Włochów. Powtórka z Oberhofu. Dziewiętnasta lokata Polaków

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Kolejny triumf norweskich biathlonistów, dziewiętnasta lokata Polaków
Kolejny triumf norweskich biathlonistów, dziewiętnasta lokata Polaków PAP/EPA/HANNBIAL HANSCHKE
Norwescy biathloniści wygrali w Ruhpolding sztafetę 4x7,5 km Pucharu Świata. Zawodnicy ze Skandynawii są niepokonani w tej konkurencji w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie - Włosi. Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół i Kacper Guńka zostali sklasyfikowani na 19. pozycji wśród 23 zespołów.

Deja vu w Ruhpolding

Bieg sztafetowy otworzył rywalizację mężczyzn w zawodach PŚ w Ruhpolding. Nie tak dawno biathloniści w tej konkurencji walczyli w innej niemieckiej miejscowości - Oberhofie. Na obiekcie, który w tamtym roku organizował mistrzostwa świata zwyciężyli mistrzowie olimpijscy w sztafecie Norwegowie. Okazali się lepsi od Niemców oraz Włochów.

Tym razem również zwycięzcy okazali się Skandynawowie, którzy pobiegli w składzie: Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale-Skjevdal, Tarjei Boe i Vetle Sjaastad Christiansen (0+8). W odróżnieniu do poprzedniej sztafety nie startowali broniący Kryształowej Kuli w rywalizacji indywidualnej Johannes Thingnes Boe oraz Endre Stroemsheim, który w tym roku potrafił wygrać zawody PŚ.

Dziś dziewiętnaste miejsce Polaków, wczoraj jedenasta lokata Polek

Norwegowie mieli 45 s przewagi nad drugim na mecie kwartetem z Niemiec. Na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi ze stratą 58,7 s. Tym samym podium było identyczne jakie miało miejsce kilka dni temu w Oberhofie.

W zawodach zaprezentowała się reprezentacja Polski w składzie Konrad Badacz, Jan Guńka, Marcin Zawół i Kacper Guńka zajęli 19 miejsce wśród 23 zespołów. Polacy dwunastokrotnie musieli sięgać po dodatkowy nabój. Podczas rywalizacji przebiegli jedną karną rundę. Dodatkowe 150 metrów przebiegł Jan Guńka. Za to z dobrej strony zaprezentował się mniej doświadczony brat Kacper, który pomylił się dwukrotnie. Na metę przybiegli ze stratą - 4.54,8.

Skandynawowie to niekwestionowani dominatorzy tej konkurencji w ostatnich latach. Od początku sezonu 2021/22 w PŚ odnieśli 13 zwycięstw w 14 startach. Ponadto w tym czasie wywalczyli złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie i srebrny w mistrzostwach świata w Oberhofie.

W środę w sztafecie 4x6 km rywalizowały kobiety. Natalia Sidorowicz, Anna Mąka, Daria Gembicka i Joanna Jakieła zajęły 11. miejsce. Zwyciężyły Francuzki.

Na piątek zaplanowany jest sprint kobiet na 7,5 km, dzień później mężczyźni pobiegną na 10 km. Runda w Ruhpolding zakończy się niedzielnymi biegami na dochodzenie.