Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Trwa budowa przejścia pieszo-rowerowego pod torami z ul. św. Rocha na Kolejową. To część węzła intermodalnego

OPRAC.: wal
Budowa przeprawy pod torami, która zastąpi kładkę od strony ul. św. Rocha na Kolejową. To miejska inwestycja w ramach węzła intermodalnego.
Budowa przeprawy pod torami, która zastąpi kładkę od strony ul. św. Rocha na Kolejową. To miejska inwestycja w ramach węzła intermodalnego.
Zadaszone przejście pod pierwszym i drugim peronem w kierunku wyjścia na ul. Kolejową i jej modernizacja. Drążenie tunelu od strony ul. św. Rocha w kierunku trzeciego i czwartego peronu. Trwa budowa podziemnej przeprawy pieszo-rowerowej, która zastąpi kładkę nad torami.

Inwestycja jest częścią miejskiego węzła intermodalnego. Poza 103-metrowym tunelem pod torami składa się na niego zaprojektowanie i wybudowanie centrum przesiadkowego na terenie dawnego CH Park. W grudniu 2021 miasto podpisało umowę z wykonawcą, który za wykonanie zadania otrzyma 16,4 mln zł. Centrum powinno być gotowe w maju 2023 roku.

Trzecią inwestycją, która wchodzi w skład węzła, to przebudowa układu drogowego ulicy Bohaterów Monte Cassino (od . św. Rocha do Łomżyńskiej i Kopernika). Miasto już rozstrzygnęło przetarg. Jeśli nic się nie zmieni w postępowaniu odwoławczym, to zgodnie z wynikami zamówienia wykonawca zmodernizuje ulice za 65,13 mln.

Pierwotnie projekt węzła intermodalnego obejmował też przebudową ul. Młynowej od ul. Łomżyńskiej do Wyszyńskiego. Miasto odstąpiło od tych zamierzeń z powodów oszczędnościowych. W zamian postanowiło 20 szt. autobusów elektrycznych i stacji ładowania. Trwa przetarg na ich dostawę. Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 17 maja 2022 roku.

Równolegle w pobliżu budowy miejskiego tunelu trwa inna inwestycja, czyli modernizacja stacji kolejowej PKP Białystok w ramach Rail Baltiki. Już rozebrano kładkę prowadzącą od dworca PKS na dworzec PKP. Po przebudowie powstaną zadaszone perony, prowadzące do nich z hali głównej dworca przejście podziemne oraz schody ruchome.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny