Białystok. Świąteczne spotkanie Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych. Było wspólne łamanie się opłatkiem

OPRAC.: red
Świąteczne spotkanie w Klubie WIR [16.01.2022]. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania
Świąteczne spotkanie w Klubie WIR [16.01.2022]. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania Mateusz Duchnowski/Wrota Podlasia
Udostępnij:
Integruje środowisko represjonowanych działaczy opozycji antykomunistycznej, reprezentuje je, kultywuje tradycje solidarnościowe, ale także po prostu świadczy pomoc swoim członkom. W niedzielę na świątecznym opłatku spotkali się działacze białostockiego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych. W spotkaniu uczestniczyli też parlamentarzyści i samorządowcy.

Uczestników spotkania przywitali: Stanisława Korolkiewicz, wiceprzewodnicząca Klubu WIR w Białymstoku oraz jego przewodniczący Krzysztof Nowakowski. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania. Jak zdradził portalowi Wrota Podlasia Krzysztof Nowakowski, rok 2022 to dla stowarzyszenia czas wyzwań.

- W najbliższym czasie planujemy wydać książkę, w której chcemy zawrzeć wspomnienia działaczy opozycji antykomunistycznej zamieszkujących województwo podlaskie. Będzie to świadectwo osób, które doświadczyły represji, szykan ze strony PRL-u. Zależy nam również na tym, aby przekazać tę historię następnym pokoleniom – powiedział.

Czytaj:Pomnik przy placu NZS odkomunizowany po raz drugi. Nie tylko Bóg, Honor, Ojczyzna. Jeszcze Niepodległość

Podkreślił też, że niedzielne spotkanie współorganizował samorząd województwa.

- Staramy się wspierać działalność Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku. Należą do niego ludzie, którzy doświadczyli okrucieństwa reżimu komunistycznego. Pamięć o tragicznych wydarzeniach stanu wojennego z 1981 roku jest możliwa dzięki świadkom tamtych wydarzeń, którzy zasługują na najwyższy szacunek społeczeństwa – mówił Artur Kosicki.

Samorząd województwa podczas spotkania reprezentował także Bogusław Dębski - przewodniczący sejmiku. Wzięli w nim udział również: europoseł Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piontkowski - sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, a także radni miejscy:
Paweł Myszkowski i Henryk Dębowski. Źródło: (wrotapodlasia.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
www.Koncerty.Bialystok.pl
A skąd tyle chorób, biedy, bezrobocia? Czemu PiS nie rozliczył afer PO/PSL, staje się arogancki zamiast „słuchać ludzi”? Zamiast promocji np. Białowieży…np. www.FestiwalZubra.pl Wobec braku skutecznej realizacji działań dotychczasowych strategii zakładających wiodącą rolę turystyki i rolnictwa, Podlasie chce udawać „innowacyjność” Warszawy:) Warszawa, Wrocław czy jakiekolwiek inne miasto i województwo w Polsce jest bardziej „przyjazne przedsiębiorcom”, lepiej skomunikowane itp. itd. Bez linii kolejowej do Białowieży czy prawdziwego lotniska w Topolanach dalej będzie skansenem? Podlasie konkuruje jedynie niższymi cenami, co jest krótkotrwałą strategią. Region nie posiada wystarczającego potencjału i zasobów, by dogonić i wyprzedzić liderów tych branż. Młodzi ludzie będą wyjeżdżać do np. Warszawy i za granicę, gdyż w innych branżach mają tam lepsze warunki pracy, kształcenia, rozwoju, wyższe zarobki i możliwości kariery. Wyjątkowość Puszczy Białowieskiej – ostatniego fragmentu naturalnego lasu w Europie, żubry to niewykorzystany potencjał, w przeciwieństwie do innych pomysłów na rozwój regionu jak np. produkcja maszyn rolniczych, usługi informatyczne, szycie bielizny itp. – tego typu działalność prowadzona już jest w innych miejscach na świecie, na większą skalę, na wyższym poziomie zaawansowania i jakości usług i produktów.
w
www.i.Bialystok.pl
Dlaczego Podlaski Urząd Marszałkowski przyznaje dotacje uznaniowo, wbrew prawu i kryteriom? Czy ta uznaniowość związana jest z np. krytyką władz, np. dotyczącą nieracjonalnej strategii rozwoju województwa, np. nie uruchomienia linii kolejowej Hajnówka – Białowieża (razem z drogą rowerową wzdłuż torów zamiast projektowanej drogi rowerowej wzdłuż drogi samochodowej z wycinką 4,5 tysiąca drzew w Puszczy Białowieskiej) i braku pociągu Warszawa – Białowieża, dzięki któremu Hajnówka i Białowieża mogłyby stać się drugim turystycznym Zakopanem, absurdalnych wydatków na np. „operę”, koncerty z Polsatem czy promocję wulgaryzmów i narkomanii na Festiwalu UpToDate zamiast np. FestiwalZubra.pl czy „nowego” loga Województwa Podlaskiego plagiatującego logo sieci sklepów Carrefour
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie