Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Świąteczne spotkanie Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych. Było wspólne łamanie się opłatkiem

OPRAC.: red
Świąteczne spotkanie w Klubie WIR [16.01.2022]. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania
Świąteczne spotkanie w Klubie WIR [16.01.2022]. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania Mateusz Duchnowski/Wrota Podlasia
Integruje środowisko represjonowanych działaczy opozycji antykomunistycznej, reprezentuje je, kultywuje tradycje solidarnościowe, ale także po prostu świadczy pomoc swoim członkom. W niedzielę na świątecznym opłatku spotkali się działacze białostockiego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych. W spotkaniu uczestniczyli też parlamentarzyści i samorządowcy.

Uczestników spotkania przywitali: Stanisława Korolkiewicz, wiceprzewodnicząca Klubu WIR w Białymstoku oraz jego przewodniczący Krzysztof Nowakowski. Było łamanie się opłatkiem, życzenia, wspólny posiłek i rozmowy o zamierzeniach na przyszłość, a przede wszystkim podniosła atmosfera i radość ze spotkania. Jak zdradził portalowi Wrota Podlasia Krzysztof Nowakowski, rok 2022 to dla stowarzyszenia czas wyzwań.

- W najbliższym czasie planujemy wydać książkę, w której chcemy zawrzeć wspomnienia działaczy opozycji antykomunistycznej zamieszkujących województwo podlaskie. Będzie to świadectwo osób, które doświadczyły represji, szykan ze strony PRL-u. Zależy nam również na tym, aby przekazać tę historię następnym pokoleniom – powiedział.

Czytaj:Pomnik przy placu NZS odkomunizowany po raz drugi. Nie tylko Bóg, Honor, Ojczyzna. Jeszcze Niepodległość

Podkreślił też, że niedzielne spotkanie współorganizował samorząd województwa.

- Staramy się wspierać działalność Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku. Należą do niego ludzie, którzy doświadczyli okrucieństwa reżimu komunistycznego. Pamięć o tragicznych wydarzeniach stanu wojennego z 1981 roku jest możliwa dzięki świadkom tamtych wydarzeń, którzy zasługują na najwyższy szacunek społeczeństwa – mówił Artur Kosicki.

Samorząd województwa podczas spotkania reprezentował także Bogusław Dębski - przewodniczący sejmiku. Wzięli w nim udział również: europoseł Krzysztof Jurgiel, Dariusz Piontkowski - sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, a także radni miejscy:
Paweł Myszkowski i Henryk Dębowski. Źródło: (wrotapodlasia.pl)

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny