BAS KB Białystok - Wieżyca 2011 Stężyca 3:1. Zaczęły źle, potem było już tylko lepiej

BAS KB Białystok odniósł dwunaste zwycięstwo w tym sezonie I ligi kobiet
BAS KB Białystok odniósł dwunaste zwycięstwo w tym sezonie I ligi kobiet Wojciech Wojtkielewicz
Wysokie Mazowieckie, gdzie rozegrany został mecz I ligi siatkarek BAS Kombinat Budowlany Białystok - Wieżyca 2011 Stężyca, okazało się szczęśliwe dla Podlasianek. Co prawda pierwszy set padł łupem ich rywalek, ale potem białostoczanki nie dały przyjezdnym żadnych szans, wygrywając 3:1. Zwycięstwo pozwoliło drużynie trenera Marcina Wojtowicza utrzymać się na trzecim miejscu w tabeli.

Początek meczu nie wskazywał na to, że BAS KB Białystok zgarnie komplet punktów. Białostoczanki grały nerwowo, nie kończyły ataków i inicjatywa należała do Wieżycy, która prowadziła 11:5 i 20:15. W tym momencie show rozpoczęła jedyna w secie otwarcia zawodniczka, grająca wśród gospodyń na dobrym poziomie - Renata Biała. Dzięki jej atakom Podlasianki zbliżyły się na 21:22, ale ostatecznie uległy przeciwniczkom 23:25.

BAS KB Białystok - Wieżyca Stężyca 3:1. Kapitan pociągnęła grę

W drugiej partii grę białostoczanek ciągnęła ich kapitan - Barbara Sokolińska. Atakująca BAS-u KB Białystok, która weszła jako rezerwowa, kończyła trudne piłki i dzięki niej nasza drużyna cały czas była na minimalnym prowadzeniu. Decydujący moment nastąpił przy wyniku 17:16, kiedy Sokolińska zdobyła trzy punkty z rzędu. Potem dwa dołożyła Julia Papszun i skończyło się wynikiem 25:19 na korzyść gospodyń.

- Cieszę się, że mogła wejść i pomóc zespołowi. Na początku brakowało nam pewności siebie, bo ciężko gra się nam z młodymi, nieobliczalnymi zespołami. Kiedy ustabilizowaliśmy swoje poczynania, uspokoiłyśmy się, było już łatwiej - komentuje Barbara Sokolińska.

Rzeczywiście, w kolejnych odsłonach z Wieżycą walczył już cały zespół ze stolicy Podlasia, a nie tylko pojedyncze siatkarki. Były bloki, dobre zagrywki, ataki ze środka i drugiej linii. W efekcie przyjezdne ze Stężycy nie miały wiele do powiedzenia w pozostałych setach, wygranych przez BAS KB Białystok do 16 i 17. Spotkanie punktowym serwisem zakończyła Anna Wojciechowska.

WYNIKI 17. KOLEJKI

• BAS Kombinat Budowlany Białystok - Wieżyca 2011 Stężyca 3:1 (23:25, 25:19, 25:16, 25:17).
  • BAS KB Białystok: Mennecozzi, Ociepa, Niedźwiecka, Szymańska, Kuriata, Biała, Szmigielska (libero) oraz Sokolińska, Kempfi, Papszun i Wojciechowska.
  • Nike Węgrów - MKS Imielin 2:3, LTS Legionovia Legionowo - San-Pajda Jarosław 3:2, Solna Wieliczka - KS Piła 1:3, Karpaty Krosno - Sokół Mogilno 2:3.
  • Mecze przełożone: Energetyk Poznań - Płomień Sosnowiec i SMS PZPS Szczyrk - LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

1. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 16 41 45:12
2. KS Piła 17 37 42:23
3. BAS KB BIAŁYSTOK 18 35 41:30
4. Sokół Mogilno 16 33 39:22
5. MKS Imielin 17 31 37:29
6. Nike Węgrów 18 28 34:34
7. San-Pajda Jarosław 17 26 33:33
8. Energetyk Poznań 18 23 29:35