I liga siatkarek. San-Pajda Jarosław - BAS KB Białystok 1:3. Gra znów falowała, ale najważniejsze jest zwyciestwo

Białostockie siatkarki zrehabilitowały się za kiepski mecz z Energetykiem Poznań Wojciech Wojtkielewicz
Zespół BAS Kombinat Budowlany Białystok zrehabilitował się za poniesioną w kiepskim stylu u siebie porażkę 0:3 z Energetykiem Poznań w I lidze siatkarek. Podlasianki wygrały na wyjeździe 3:1 z San-Pajdą Jarosław i powróciły na najniższy stopień podium. Gra drużyny trenera Marcina Wojtowicza jeszcze nie była ustabilizowana i falowała, ale wszystko skończyło się dobrze.

- Mecz był pod naszą kontrolą, ale w niektórych momentach graliśmy przeciwko sobie i stwarzaliśmy problemy. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy komplet punktów - ocenia drugi trener BAS-u KB Białystok Sebastian Grzegorek.

Pierwszy problem białostoczanki stworzyły sobie w secie otwarcia, w którym prowadziły już 18:14. Wtedy stanęły i straciły siedem punktów z rzędu. Nie uratowały już tej partii i przegrały do 19. Pojawiło się zagrożenie powtórki słabego występu przeciwko Energetykowi i kolejnej porażki.

Na szczęście Podlasianki nie dopuściły do koszmaru, podniosły się i zaczęły deklasować rywala. W drugim secie dominowały do początku do końca, a gospodynie uzbierały ledwie 14 punktów. Podobnie przebiegała kolejna odsłona, ale tylko do stanu 24:16. Wtedy przyjezdnym znów przytrafił się niezrozumiały przestój i przeciwniczki zdobyły sześć oczek z rzędu. Na szczęście niemoc skutecznym atakiem zakończyła Maja Szymańska i BAS KB Białystok wygrał 25:22.

San-Pajda - BAS KB Białystok 1:3. Zakończyły serią sześciu punktów

W decydującej partii Podlasianki to odskakiwały na kilka punktów, to traciły prowadzenie. Decydujący moment nastąpił przy remisie 19:19, kiedy w polu zagrywki pojawiła się Paulina Niedźwiecka i już go nie opuściła. Gospodynie zaczęły źle przyjmować, mylić się w ataku, straciły sześć oczek z rzędu, przegrywając seta i cały mecz.

WYNIKI 16. KOLEJKI

• San-Pajda Jarosław - BAS Kombinat Budowlany Białystok 1:3 (25:19, 14:25, 22:25, 19:25).
  • BAS KB Białystok: Ociepa, Mennecozzi, Niedźwiecka, Kuriata, Szymańska, Papszun, Szmigielska (libero) oraz Kempfi, Sokolińska i Biała.
  • SMS PZPS I Szczyrk - Nike Węgrów 3:1, MKS Imielin - LTS Legionovia Legionowo 3:2, Wieżyca 2011 Stężyca - Solna Wieliczka 3:2, KS Piła - Płomień Sosnowiec 3:0, Energetyk Poznań - Karpaty Krosno 3:0, LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Mogilno 3:1.

1. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 16 41 45:12
2. KS Piła 16 34 39:22
3. BAS KB BIAŁYSTOK 17 32 38:29
4. Sokół Mogilno 15 31 36:20
5. MKS Imielin 16 29 34:27
6. Nike Węgrów 17 27 32:31
7. San-Pajda Jarosław 16 25 31:30
8. Energetyk Poznań 18 23 29:35