MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bartosz Bielenia z dofinansowaniem miasta Białystok? Radny PiS Paweł Myszkowski pyta o program w TVN. Rafał Rudnicki mu odpowiada [ZDJĘCIA]

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Jedni muszą gratulować sukcesów na filmikach na youtubie, a ja miałem okazję pogratulować osobiście. Białostoczanin Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w nominowanym do Oscara firmie „Boże Ciało” z paszportem Polityki ‼️ Gratulacje i do zobaczenia w Białymstoku - napisał 14 stycznia wiceprezydent Rafał Rudnicki (z lewej) na profilu FB Wschodzący Białystok.
Jedni muszą gratulować sukcesów na filmikach na youtubie, a ja miałem okazję pogratulować osobiście. Białostoczanin Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli w nominowanym do Oscara firmie „Boże Ciało” z paszportem Polityki ‼️ Gratulacje i do zobaczenia w Białymstoku - napisał 14 stycznia wiceprezydent Rafał Rudnicki (z lewej) na profilu FB Wschodzący Białystok. UM w Białymstoku
Radny PiS Paweł Myszkowski zapytał władze miasta, czy program Dzień Dobry TVN, w którym przedstawiono sylwetkę Bartosza Bieleni, został dofinansowany z budżetu miasta. Wiceprezydent Rafał Rudnicki odpowiedział mu na Twitterze, że prawdziwy artysta pokazywany jest za darmo. Miasto zapłaciło natomiast prawie 40 tys. za patronat nad Paszportami Polityki. Umowa została zawarta jednak wiele miesięcy przed tym jak okazało się, że wśród nominowanych jest Bartosz Bielenia.

Warto zrozumieć, choć dla niektórych może to być trudne, że prawdziwy Artysta pokazywany jest za darmo i nie trzeba wszędzie płacić za prezentowanie jego sylwetki jako promocję województwa czy miasta. Bartosz Bielenia był Dzień Dobry TVN był pokazywany za darmo - napisał na Twitterze wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Radny PiS Paweł Myszkowski zapytał bowiem władze miasta, czy program Dzień Dobry TVN wyemitowany 19 stycznia, przedstawiający sylwetkę Bartosza Bieleni, został dofinansowany z budżetu miasta.

Bartosz Bielenia to pochodzący z Białegostoku odtwórca głównej roli w nominowanym do Oscara filmie "Boże Ciało". W połowie stycznia aktor dostał Paszport Polityki w kategorii "Film". To prestiżowa nagroda przyznawana od 1993 roku przez tygodnik "Polityka". Miasto Białystok w tym roku było partnerem nagrody - w kategorii "Muzyka Poważna".

Czytaj też: Oscary 2020: Nominacje i faworyci [SONDA] Pełna lista nominowanych. Czy "Boże Ciało" ma szanse? Kiedy wyniki? Gdzie oglądać galę?

- Miasto czyniło starania o objęcie patronatem tego wydarzenia i to pomysłodawca oraz organizator Paszportów – Polityka Sp. z o.o. S.K.A. – w maju 2019 r. przedstawił miastu ofertę ze wskazaniem kategorii „Muzyka Poważna”, która została przyjęta - mówi Anna Kowalska z magistratu. - Miasto wydało na ten cel kwotę 39 975 zł, co umożliwiło uczestnictwo w ogólnokrajowej promocji wizerunku Białegostoku jako miasta inspirującego do najwyższej kultury. Celem takich działań jest bowiem kształtowanie wizerunku Białegostoku jako miasta zaangażowanego w rozwój kultury i docenianie ludzi tę kulturę tworzących, bez względu na to, skąd pochodzą. Satysfakcja nasza była tym większa, kiedy okazało się, że jednym z nominowanych do Paszportów Polityki jest białostoczanin Bartosz Bielenia.

Czytaj też: Bartosz Bielenia ma swoje pięć minut. Dostał Paszport Polityki i idzie po Oscara razem z twórcami filmu "Boże Ciało"

Podkreśla, że nominacje do Paszportów, w tym nominacja dla białostoczanina Bartosza Bieleni, zostały ogłoszone w grudniu 2019 r., a więc już po zawarciu umowy z Polityka Sp. z o.o. S.K.A.

- W momencie zawarcia umowy nominowani nie byli znani. Nikt nie wiedział wówczas, czy wśród nominowanych będą białostoczanie. Miasto Białystok nie bierze udziału we wskazywaniu nominowanych oraz wyłanianiu laureatów, co zapewnia obiektywizm i niezależność tego wyróżnienia - twierdzi urzędniczka.

Czytaj też: Bartosz Bielenia - aktor z Białegostoku ma szansę na Paszport Polityki 2019. Dostał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (zdjęcia)

Miasto Białystok po raz pierwszy uczestniczyło w Paszportach Polityki, których partnerami są m.in. miasta: Kraków, Sopot, Wrocław, Katowice, Warszawa.

- Również te miasta nie wiedziały, czy w ich kategoriach nominowani będą krakowianie, wrocławianie, katowiczanie, warszawianie. Miasto Białystok będzie „dokładało się” do tej nagrody z racji jej charakteru i prestiżu, bez względu na to, czy w Paszportach Polityki startować będzie osoba pochodząca z Białegostoku - wyjaśnia Anna Kowalska.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny